کد خبر : 43033

قیمت‌های پی‌وی‌سی تولیدکننده تایوانی به چین برای دومین ماه متوالی افزایش یافت؛

پتروتحلیل-یکی از تولیدکنندگان اصلی تایوانی قیمت‌های ماه ژوئیه خود به چین را هم‌زمان با پیش‌بینی‌های اولیه اکثر معامله‌کنندگان بازار افزایش داد.

به گزارش "پتروتحلیل"، قیمت‌های جدید پی‌وی‌سی تولیدکننده تایوانی در مقایسه با ماه ژوئن نشان‌دهنده افزایش 40 دلاری است، که با این افزایش قیمت‌ها به 890 دلار در هر تن (CFR چین، نقدی، بدون تخفیف) رسیدند. 

یکی از تولیدکنندگان ژاپنی نیز قیمت پی‌وی‌سی خود به چین را در مقایسه هفتگی 10 دلار در هر تن افزایش داد و آن را به 860 تا 870 دلار در هر تن (CIF) رساند. یکی از منابع تولیدکننده اظهار داشت: «جو بازار پی‌وی‌سی به دلیل نگرانی‌ها در مورد اختلال در عرضه، که عمدتاً از برزیل می‌باشد، صعودی باقی ماند.» در این میان، میزان کلی قیمت‌های پی‌وی‌سی K67 در مقایسه با هفته گذشته ثابت بودند و در مواقعی 30 دلار در هر تن افزایش داشتند و در رقم 830 تا 890 دلار در هر تن (CIF چین، نقدی) گزارش شدند. آخرین دور سیر صعودی، قیمت‌های بازار پی‌وی‌سی وارداتی چین را به‌طور میانگین به بیشترین میزان خود از ماه مارس رساند.

در داخل بازار چین، قیمت‌های استیلن و اتیلن پایه پی‌وی‌سی، بعد از دنبال کردن روندی ثابت تا کاهشی در یک ماه گذشته، افزایش‌های 50 تا 100 یوانی (8 تا 14 دلار در هر تن) را در این هفته ثبت کردند. سیر صعودی اخیر بازارهای داخلی، عمدتاً ناشی از محدودیت عرضه و افزایش قیمت‌های بازارهای معاملات آتی می‌باشد. قیمت‌های پی‌وی‌سی بازارهای معاملات آتی در بازار بورس دالیان از 12 ژوئن، افزایش هفتگی 65 یوانی (9 دلار در هر تن) را ثبت کردند. تعدادی از تولیدکنندگان داخلی، قیمت‌های پی‌وی‌سی خود را به دلیل محدودیت عرضه ناشی از عملیات تأمین و نگهداری واحدها، در مقایسه با هفته گذشته به‌صورت جزئی افزایش دادند. یکی از تاجران اظهار داشت: «قیمت‌های داخلی پی‌وی‌سی در این هفته در پاسخ به سیر صعودی بازارهای معاملات آتی، به‌طور جزئی افزایش یافتند. عرضه در بازار داخلی محدود است، درحالی‌که تقاضا نیز در میان تنش‌های تجاری طولانی‌مدت ضعیف است.»

پیش‌بینی می‌شود که بازار وارداتی پی‌وی‌سی در روزهای آتی به پشتوانه محدودیت عرضه در سراسر آسیا، سیر صعودی خود را حفظ کند. احتمال می‌رود که تولیدکنندگان آسیایی سیر قیمتی تولیدکننده تایوانی را برای ماه ژوئیه دنبال کنند. اما انتظار می‌رود که بازار داخلی از فاکتورهای مخالفی همچون تقاضای نامناسب و تعطیلی واحدها به دلیل عملیات تأمین و نگهداری، تحت‌فشار باقی بماند. معامله‌کنندگان نیز از نزدیک جریانات بازارهای معاملات آتی را نظارت می‌کنند.

سرخط خبرها

• افزایش 40 دلاری قیمت‌های ماه ژوئیه تولیدکننده تایوانی

• افزایش قیمت‌ها در سراسر آسیا ناشی از محدودیت عرضه پی‌وی‌سی

• قیمت‌های بازار وارداتی به بیشترین میزان خود در 3 ماه اخیر رسیدند

• افزایش جزئی قیمت‌های پی‌وی‌سی داخلی بعد از ضعف یک‌ماهه

• تلاش‌ها برای افزایش قیمت‌های داخلی به دلیل سیر صعودی بازارهای معاملات آتی

• قیمت پی‌وی‌سی گرید K67 وارداتی (دلار در هر تن): 830 تا 890 (CIF)

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار