کد خبر : 42959

افزایش جزئی قیمت‌های داخلی پلی‌پروپیلن چین به دلیل عرضه اندک؛

پتروتحلیل- در بازار چین، قیمت‌های داخلی هموپلیمر پلی‌پروپیلن بعدازاینکه به کمترین میزان خود در 6 ماه گذشته رسیدند، در هفته گذشته شاهد افزایش جزئی بودند.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت‌های داخلی هموپلیمر پلی‌پروپیلن رافیا نسبت به هفته گذشته ثابت بودند و در مواقعی 100 یوان در هر تن ( 14دلار در هر تن) افزایش داشتند. علاوه بر کاهش ذخایر دو تولیدکننده بزرگ، بهبود جو خرید و افت ارزش یوان در میان تشدید مجدد تنش‌های تجاری با آمریکا، موجبات افزایش قیمت‌ها را در روزهای اخیر فراهم کردند. یکی از تاجران اظهار داشت: «ازآنجایی‌که خریداران میزان قیمت‌های جاری را معقولانه می‌دانند، شروع به ذخیره‌سازی مواد اصلی کرده‌اند. بر این باوریم که قیمت‌های داخلی پلی‌پروپیلن در این هفته با حمایت از سوی عرضه و تقاضا افزایش جزئی را نشان دادند، اگرچه نسبت به ادامه این روند مطمئن نیستم.»

در این میان، بازارهای معاملات آتی پلی‌پروپیلن در بازار بورس دالیان علیرغم بی‌ثباتی‌های جزئی در طی هفته، به حمایت خود از بازار ادامه دادند. در بازار وارداتی، میزان کلی قیمت‌های هموپلیمر پلی‌پروپیلن در این هفته، با میزان ثابت 1100 تا 1170 دلار در هر تن (CIF چین، نقدی) گزارش شدند. محدودیت عرضه خارجی در این هفته به حمایت خود از بازار وارداتی پلی‌پروپیلن ادامه داد، درحالی‌که تقاضا به دلیل افت ارزش یوان در برابر دلار اندک باقی ماند. یکی از تاجران از قیمت‌های رافیا سعودی با میزان 1100 تا 1130 دلار در هر تن (CIF) خبر داد و گفت: «بازار داخلی پلی‌پروپیلن چین در این هفته شاهد روند صعودی جزئی بود درحالی‌که قیمت‌های پلی‌پروپیلن وارداتی غالباً ثابت باقی ماندند. عرضه خارجی همچنان محدود است، اما ارزش پایین یوان از بهبود تقاضا برای محموله‌های وارداتی جلوگیری می‌کند.»

ازآنجایی‌که سیر صعودی اخیر به دلیل کاهش عرضه و نه بهبود تقاضا ایجاد شده است، ادامه این روند نامحتمل به نظر می‌رسد. علاوه بر این، تاجران گزارش داده‌اند که عرضه پلی اولفین بالای 850000 تن است، که این میزان همچنان بالا است. در بازار وارداتی، تغییر اساسی تا پایان ماه می پیش‌بینی نمی‌شود. اگرچه، تعدادی از معامله‌کنندگان بر این باورند که عرضه پلی‌پروپیلن خارجی در کوتاه‌مدت، به دلیل بازگشایی‌های برنامه‌ریزی‌شده در ماه ژوئن، افزایش خواهد یافت.

سرخط خبرها

  • افزایش 100 یوانی قیمت‌های رافیا داخلی در این هفته
  • کاهش عرضه پلی اولفین در چین
  • بهبودی جو خرید در بازار داخلی
  • تردید معامله‌کنندگان از ادامه روند افزایشی
  • در میان عرضه اندک و ریسک‌های قیمت ارز، قیمت‌های رافیا وارداتی ساکن شدند

قیمت‌های هموپلیمر پلی‌پروپیلن رافیا (دلار در هر تن): 1100 تا 1170 CIF

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار