کد خبر : 42923

رویکرد مناسب به بازار پی وی سی در چین تحت تاثیر افزایش‌های ماه ژوئن تقویت شد؛

پتروتحلیل- در چین، تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی (فورموسا) قیمت‌های پی وی سی ماه ژوئن خود را اعلام کرد که در مقایسه با ماه گذشته، هم‌راستا با انتظارات ابتدایی معامله‌کنندگان بر اساس مناسب بودن تقاضا و محدود بودن عرضه در سراسر آسیا، شاهد افزایش بود.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت‌های جدید این تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی 30 دلار در هر تن از ماه می بالاتر بود، یعنی 850 دلار در هر تن (CFR چین، نقد) که برای خریدهای حداقل 500 تنی تخفیف 10 دلار در هر تنی اعمال می‌شد.

در بازار واردات، قیمت‌های پی وی سی گرید k67 نسبت به هفته گذشته 30 دلار در هر تن پایین آمد و معادل 830 تا 850 دلار در هر تن (CIF چین، نقد) گزارش شد. تولیدکننده‌ای ژاپنی از کار این تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی پیروی کرد و قیمت‌های خود برای بازار چین را بالا برد. تاجری با عرضه محصولاتش در بازه‌ی پایین قیمت‌های این هفته گزارش داد قیمت‌های پی وی سی آمریکایی او در مقایسه با قیمت‌های هفته‌ی گذشته‌اش 30 دلار در هر تن افزایش یافته است.

در داخل چین، قیمت‌های پی وی سی استیلن و اتیلن پایه اخیراً پس از آنکه در هفته‌ی گذشته به بالاترین میزان خود در چند ماه گذشته رسید روندی عمدتاً باثبات را در پی گرفته است. محدودیت در عرضه، به علت تعطیلی‌ها و تمهیدات ایمنی سختگیرانه‌تر در واحدهای تولیدی، همچنان به عنوان عامل اصلی تقویتی در بازار داخلی به شمار می‌رود و اکثر عرضه‌کنندگان را مجاب کردهقیمت‌های سنگین خود را حفظ کنند. در این میان، در تاریخ 15 می، پی وی سی در بازار معاملات آتی بورس کالای دالیان شاهد کاهش هفتگی 175 یوان در هر تن (25 دلار در هر تن) بود.

با توجه به مشکلات در عرضه و روند کاهشی در در بازار معاملات آتی، انتظار می‌رود در روزهای آتی قیمت‌های پی وی سی در بازار داخلی در حوالی نرخ‌های فعلی خود نوسان کنند. و اما در خصوص بازار واردات؛ احتمال می‌رود قیمت‌ها همچنان بالا بمانند چراکه انتظار می‌رود دیگر عرضه‌کنندگان آسیایی برای قیمت‌گذاری‌های خود سیاستی مشابه با این تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی اتخاذ کنند.

مهم‌ترین نکات

•  افزایش 30 دلاری قیمت‌های ماه ژوئن از جانب تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی.

•  قیمت‌های جدید در سطح انتظارات ابتدایی معامله‌کنندگان ظاهر شدند.

•  قیمت‌های پی وی سی آمریکا. 

•  قیمت‌های پی وی سیِ بازار داخلی نسبت به هفته‌ی گذشته عمدتاً بدون تغییر بودند.

•  محدودیت در عرضه همچنان نقشی حمایتی برای رویکرد به بازار دارد.

•  گرید k67 وارداتی (دلار در هر تن): 830 تا 850 CIF.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار