کد خبر : 42907

فروش موجودی انبارها و پیش بینی ها از دور جدید افت قیمت ها سبب شد؛

پتروتحلیل- روند کاهشی در بازار پلی استایرن ترکیه این هفته تحت فشار سنگین ناشی از نبود تقاضای مناسب و بی‌ثباتی اقتصادی و روبه‌کاهش بودن قیمت‌های جهانی استایرن قوت گرفت.

به گزارش «پتروتحلیل»، پیش بینی‌های اولیه برای ماه ژوئن حاکی از دور جدیدی از کاهش‌های قیمتی است و این باعث شده اکثر توزیع‌کنندگان محصولات موجود در انبارهای خود را به فروش برسانند.

بازه‌های قیمت‌ فعلی بازار معادل 1610 تا 1680 دلار در هر تن برای پلی استایرن معمولی و 1700 تا 1780 دلار در هر تن برای پلی استایرن مقاوم (هر دو ex-warehouse ترکیه، نقد شامل مالیات بر ارزش افزوده) هستند. این قیمت‌ها بین 20 تا 50 دلار در هر تن نسبت به هفته‌ی گذشته کاهش داشته‌اند.

علاوه بر افت قیمت‌های وارداتی که اواسط ماه می رخ داد، قیمت‌های اعلامی از جانب تولیدکنندگان داخلی نیز این هفته بر قوت روند کاهشی افزود چراکه قیمت‌های ابتدایی ماه می کاهش‌های قابل توجهی داشتند. لذا، تازه‌ترین قیمت‌های داخلی در پایان این هفته برای پلی استایرن معمولی معادل 1295 تا 1300 دلار در هر تن و برای پلی استایرن مقاوم 1360 دلار در هر تن (FCA آدانا، یومارتالیک، نقد بدون مالیات بر ارزش افزوده) هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار