کد خبر : 42874

قیمت نقدی پارازایلین (FOB کره) اخیراً به پایین ترین میزان خود از دسامبر 2017 رسید؛

پتروتحلیل- بازار پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری در چین با توجه به کاهش بهای صنایع بالادستی و میزان ناامیدکننده تقاضا، از اواسط ماه آوریل روندی کاهشی داشته است. در این میان کاهش قیمت توسط تولید محدود برخی از تولیدکنندگان پلی اتیلن ترفتالات خنثی شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، کارگزار یک تولیدکننده چینی ذکر کرد: «خریداران یا در حاشیه و منتظر هستند و یا با اعتقاد به ادامه کاهش قیمت های پیشنهادی به سبب پایین رفتن بهای خوراک، خریدهای خود را محدود کرده اند. بسیاری از عرضه کنندگان به سبب پایین بودن تقاضا، قیمت هایشان را باز هم کاهش داده اند؛ این در حالی است که تعداد کمی از آن ها باتوجه به عدم احساس فشار برای فروش محصولات، قیمت هایشان را ثابت نگه داشته اند.»

متوسط هفتگیِ قیمت نقدی پارازایلین (FOB کره) اخیراً به پایین ترین میزان خود از دسامبر 2017 رسیده است. در این حین مونو اتیلن گلیکول نقدی (CFR چین) با کاهش 10 تا 15 دلاری نسبت به هفته گذشته به 570 دلار در هر تن رسیده است.

بازه کلی قیمت‌ها برای پلی اتیلن ترفتالات صادراتی از چین در حال حاضر بین 1070 تا 1090 دلار (FOB، نقد) قرار دارد. این بازه قیمتی نشانگر کاهش 10 دلاری در هر دو طرف بازه نسبت به هفته گذشته است.

در داخل این کشور، بازه کلی قیمت های پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری در این هفته روندی ثابت و کاهشی را تجربه کردند و بین 8200 تا 8400 یوآن در هر تن (ex-warehouse، نقد و شامل مالیات بر ارزش افزوده) گزارش شدند. (1078 تا 1104 دلار در هر تن بدون مالیات بر ارزش افزوده).

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار