کد خبر : 42831

پیش بینی ها از بازار پلیمر ایران؛

پتروتحلیل-قیمت های محصولات پلیمری در هفته منتهی به 3 می 2019 نیز روندی باثبات در بازارهای آسیایی مرجع نرخ گذاری ایران را سپری کرد.

به گزارش "پتروتحلیل"، تنها گریدی که در این هفته افزایش نرخ قابل توجه را در بین گریدهای مورد بررسی داشت، پلی اتیلن سنگین اکستروژن و لوله بود که افزایش نرخی 28 دلاری در بازار چین و 10 دلاری را در بازار منطقه GCC تجربه کرده است.

در نتیجه در این هفته هم همچون هفته های گذشته تغییرات دلار در سامانه نیمایی روند قیمت های پایه در ایران را تعیین خواهد کرد نرخ دلار در این سامانه در زمان تهیه این گزارش برابر با 94.405 ریال بوده است که نسبت به نرخ مبنای هفته گذشته افزایشی 1462 ریالی و برابر با بیش از 1.5 درصد را نشان می دهد.

در نتیجه انتظار می رود همچون هفته های گذشته روند کلی قیمت های پایه صعودی باشد و این میزان افزایش بسته به نوع گرید متفاوت خواهد بود. در بین گریدهای مورد بررسی محصول پلی اتیلن سنگین لوله بیشترین پتانسیل افزایش نرخ را دارد زیرا هم از ناحیه نرخ دلار و هم از ناحیه افزایش قیمت ها در بازارهای موثر آسیایی مورد اثیر واقع شده است. انتظار می رود این گروه کالایی افزایشی بیش از 300 تومانی را تجربه کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار