کد خبر : 42700

فاصله معنادار قیمت اوره ایران با فوب خلیج فارس؛

قیمت های اوره ایران به واسطه تحریم های لجستیکی و بانکی همچنان فاصله معناداری با قیمت های اوره فوب خلیج فارس دارد و در حال حاضر در محدوده 200 تا 210 دلار به صورت فوب بندرعباس است

پتروتحلیل- بازار جهانی اوره در حال حاضر شرایط تقریبا با ثابتی را طی می کند و اندکی رو به پایین است.

به گزارش «پتروتحلیل»، در حال حاضر قیمت اوره به صورت سی اف آر و تحویل در ساحل مقصد برخی از قطب های وارداتی مثل برزیل 255 دلار در هر تن است.

اما قیمت فروش اوره در بزرگترین قطب صادرات اوره که خلیج فارس است، در بهترین حالت در تندر هندوستان حدودا 245 دلار به صورت فوب رقم خورده است، با این حال در مناطق دیگر به غیر از چین، قیمت فروش اوره بین 240 تا 250 دلار به دست آمده است. در چین قیمت اوره داخلی بالا و در حدود 290 دلار است، اما صادرات مشخصی ندارد و در این محدوده قیمت ها اعلام می شود.

از سوی دیگر بقیه مناطق در حال صادرات اوره با قیمت 235 تا 250 دلار در هر تن فوب هستند و مقاصد وارداتی، محموله های اوره را در محدوده 250 تا 260 دلار سی اف آر تحویل می گیرند.

پیش بینی می شود در کوتاه مدت و در ماه آینده بازار اوره ضعیف شود.

در همین حال هندوستان نتوانسته در تندر اخیر خود، مقادیر زیادی اوره جمع آوری کند و حدود 372 هزار تن بیشتر به تندر هندوستان در غیاب ایران تخصیص داده نشده است.

از سوی دیگر در حال حاضر ایران نمی تواند اوره خود را به صورت مستقیم به هندوستان صادر کند، همچنین هندوستان نیز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نکرده است.

با این حال قیمت های اوره ایران به واسطه تحریم های لجستیکی و بانکی همچنان فاصله معناداری با قیمت های اوره فوب خلیج فارس دارد و در حال حاضر در محدوده 200 تا 210 دلار به صورت فوب بندرعباس است، البته قیمت صادرات اوره به کشورهای همسایه همیشه اندکی بالاتر بوده با تناژ صادراتی پایین تری و در مقایسه با صادرات فوب حجم بزرگی را شامل نمی شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار