کد خبر : 42531

پتروتحلیل-به لطف محدودیت در میزان عرضه‌ی برخی عرضه‌کنندگان بین‌المللی، قیمت‌های هموپلیمر پلی پروپیلن در ویتنام روند صعودی خود را برای یک هفته‌ی دیگر حفظ کردند.

به گزارش "پتروتحلیل"، تاجری بین‌المللی اظهار داشت: «قیمت‌های پلی پروپیلن به دلیل محدودیت در عرضه از بازارهای بین‌المللی، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. شنیده‌ایم شرکت Advanced Petrochemical Company از عربستان سعودی اخیراً، خط تولید پلی پروپیلن خود را، پس از یک تعطیلی غیرمنتظره، بازگشایی کرده است.

منبعی از جانب تولیدکننده‌ای تایلندی خاطرنشان کرد این تولیدکننده قیمت‌های هموپلیمر پلی پروپیلن خود را نسبت به هفته گذشته 20 دلار در هر تن بالا برده و به 1180 دلار در هر تن برای گرید رافیا و 1210 دلار در هر تن برای گریدهای گرید فیلم، (هر دو CIF ویتنام، نقد) رسانده است. این منبع تصمیم به افزایش قیمت‌ها را به تقاضای مناسب از جانب ویتنام، به علت افزایش فعالیت‌ها در بخش تولیدات صنعتی، نسبت داد.

قیمت‌های مشمول عوارض هموپلیمر پلی پروپیلن گرید رافیای هندی و خاورمیانه معادل 1110 تا 1125 دلار در هر تن (CIF ویتنام، نقد) ارائه شده است. بازه‌ی این قیمت‌ها نشان‌دهنده‌ی افزایش‌های 10 تا 25 دلار در هر تنی نسبت به هفته‌ی گذشته است.

در این میان، قیمت‌های عرضه‌کنندگان معاف از عوارض در حال حاضر معادل 1140 تا 1180 دلار در هر تن (CIF، نقد) است که 0 تا 20 دلار در هر تن نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

در بازار داخلی ویتنام، بازه‌ی قیمت‌های هموپلیمر پلی پروپیلن گرید رافیا در مقایسه با هفته‌ی گذشته 500 تا 600 هزار دانگ در هر تن (22 تا 26 دلار در هر تن) افزایش یافت. بازه‌ی این محصول در حال حاضر معادل 29،400،000 تا 30،000،000 دانگ در هر تن (FD ویتنام، نقد، شامل مالیات بر ارزش افزوده) معادل 1153 تا 1176 دلار در هر تن (بدون مالیات بر ارزش افزوده) است.

یکی از تبدیل‌کنندگان اظهار داشت: «ما قیمت‌های بالاتری را برای هموپلیمر پلی پروپیلن گرید رافیای وارداتی و داخلی دریافت کرده‌ایم. فروشندگان به دلیل محدودیت در عرضه‌ی عرضه‌کنندگان بین‌المللی، در قیمت‌های خود افزایش‌هایی را در نظر می‌گیرند. با وجود این، تبدیل‌کنندگان در ویتنام هنوز در خصوص تصمیم به انبارسازی بیشتر محتاط هستند چراکه فصل اوج فروش و خرید هنوز آغاز نشده است.»

بر اساس اطلاعات ما، متوسط هفتگی قیمت‌های هموپلیمر پلی پروپیلن گرید رافیای وارداتی و داخلی در ویتنام در کل از پایان تعطیلات سال نو تاکنون حدوداً 30 تا 40 دلار در هر تن افزایش یافته است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار