کد خبر : 42407

سکون در بازار پلی استایرن چین به علت وضعیت نامناسب معاملات بعد از تعطیلات؛

معامله‌کنندگان پلی استایرن باید تغییرات در قیمت‌های استایرن در بازار نقدی، قیمت‌های بازار انرژی و مذاکرات تجاری فعلی با آمریکا را زیر نظر داشته باشند

پتروتحلیل- بازار پلی استایرن چین در هفته‌ی پس از تعطیلات سال نو در چین چندان رونق نداشت چراکه معامله‌کنندگان هنوز به‌طور کامل سر کارشان بازنگشته‌اند. در این میان، قیمت‌های استایرن در بازار نقدی اخیراً روندی ثابت تا کاهشی را در پی گرفته‌اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، در بازار واردات، محدودۀ کلی قیمت‌ها برای پلی استایرن معمولی گرید تزریقی معادل 1270 تا 1340 دلار در هر تن و معادل 1330 تا 1405 دلار در هر تن برای پلی استایرن مقاوم گرید تزریقی، هر دو (CIF، نقد)، گزارش شده‌اند. در مقایسه با قیمت‌های پیش از تعطیلات، در بازه‌ی پایین قیمت‌ها 10 دلار در هر تن کاهش رخ داد اما بازه‌ی بالای قیمت‌ها بدون تغییر باقی ماند. یک تولیدکننده تایوانی تصمیم گرفت قیمت‌های پلی استایرن خود را نسبت به دو هفته گذشته 10 دلار در هر تن بالا ببرد. منبعی از جانب این شرکت اظهار داشت: «بازار پلی استایرن هنوز در هفته‌ی جاری کم‌رونق است. مصرف‌کنندگان نهایی هنوز به‌طور کامل سر کارشان بازنگشته‌اند. عقیده داریم روند بازار از هفته‌ی آینده به بعد واضح‌تر خواهد شد.»

قیمت‌های پلی استایرن در داخل چین در مقایسه با قیمت‌های پیش از تعطیلات سال نو در این کشور افت داشتند. فروشنده‌ای اظهار داشت: «به علت تداوم حال‌وهوای تعطیلات میان خریداران، تعداد پیشنهاد‌های خرید کماکان در این هفته محدود بوده است. انتظار داریم تا نیمه‌ی دوم ماه فوریه تصویر بهتری از وضعیت بازار حاصل شود چراکه معامله‌کنندگان بیشتری فعالیت‌های تجاری خود را از سر خواهند گرفت.»

معامله‌کنندگان پلی استایرن باید تغییرات در قیمت‌های استایرن در بازار نقدی، قیمت‌های بازار انرژی و مذاکرات تجاری فعلی با آمریکا را زیر نظر داشته باشند. قیمت نفت خام در بازار معاملات آتی اخیراً رشد داشته‌اند و در اواسط هفته به بالاترین نرخ خود در 3 ماه گذشته رسیدند. متوسط هفتگی قیمت‌های استایرن در بازار نقدی (FOB کره) این هفته، پس از شش هفته افزایش‌های مختصر، اندکی پایین آمده است.

مهم‌ترین نکات

• نرخ پلی استایرن وارداتی نسبت به پیش از تعطیلات تغییراتی جزئی از خود نشان داد

• روند ثابت تا کاهشی قیمت‌های استایرن در بازار نقدی آسیا در هفته‌ی جاری 

• رشد قیمت نفت خام در بازار معاملات آتی

•  انتظار برای افزایش در سطح مبادلات بازار

• نرخ وارداتی (دلار در هر تن):  پلی اتیلن معمولی 1270 تا 1340 | پلی اتیلن مقاوم 1330 تا 1405 CIF

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار