کد خبر : 42402

پشت پرده معامله نفت خام در بورس انرژی؛

:معامله روز دوشنبه در بورس انرژی کاملا جنبه نمایشی داشت؛ زیرا این معامله حدود ۱۰ روز پیش انجام شده بود و ثبت آن نیز به دلیل کشاندن دیگر معامله گران به بورس انرژی بود

پتروتحلیل- شنیده می شود یک شرکت هندی خرید دیروز نفت از بورس انرژی را برای تحویل به کشور سنگاپور انجام داده است. 

یک مقام آگاه در حوزه نفت و انرژی در گفت و گو با خبرنگار «پتروتحلیل» با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر هیچ شرکت خارجی از بورس، نفت خام خریداری نمی کند و بیشترین مذاکرات در این حوزه با شرکت نفت برای دریافت تخفیف انجام می شود.

وی افزود:معامله روز دوشنبه در بورس انرژی کاملا جنبه نمایشی داشت؛ زیرا این معامله حدود ۱۰ روز پیش انجام شده بود و ثبت آن نیز به دلیل کشاندن دیگر معامله گران به بورس انرژی بود.

وی ادامه داد : در حالی دیروز ۳۵ هزار بشکه نفت با قیمت ۵۲ دلار عرضه شد که قیمت نهایی آن با هزینه حمل و نقل ۶۰ دلار می شود. این در  حالی است که قیمت نفت خام برنت امروز ۶۵ دلار در هر بشکه‌ ثبت شده است.

وی در رابطه با چگونگی حمل و نقل حجم اندک نفت خریداری شده از بورس انرژی نیز افزود: کشتی هایی که نفت کوره حمل می کنند می توانند نفت خام سنگین نیز جابه جا کنند البته باید گفت این جابه جابی بر عهده خریدار وبه صورت fob فروخته شده است.

وی درباره پیش بینی خود از آینده بازار نفت نیز افزود: در شرایطی که بازار با نوسانات قیمتی مواجه است احتمالا بعد از ماه مارس قیمت نفت صعودی باشد. 

وی در پایان افزود: کشور چین در حال حاضر به دنبال خرید نفت به قیمت ۱۰- دلار از بازار ایران است که اگر این اتفاق بیفتد احتمالا قیمت جهانی نفت بالا می رود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار