کد خبر : 42375

افت در تبادلات بازار پی وی سی در چین؛

قیمت‌های پی وی سی اتیلن و استیلن پایه پس از کاهش در دو هفته پیاپی بدون تغییر باقی ماندند

پتروتحلیل- بازار پی وی سی در چین طی این هفته روندی ثابت را در پیش گرفت چراکه به دلیل نزدیک شدن آغاز تعطیلات سال نو در چین، فعالیت‌های تجاری دچار افت شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، در بازار داخلی، قیمت‌های پی وی سی اتیلن و استیلن پایه پس از کاهش در دو هفته پیاپی بدون تغییر باقی ماندند. پی وی سی در بازار معاملات آتی دالیان نسبت به هفته‌ی گذشته عمدتاً بدون تغییر باقی ماند. چند تاجر اظهار داشتند: «معامله‌کنندگان همین حالا هم تعطیلات خود را آغاز کرده‌اند و قیمت‌های بازار داخلی پی وی سی این هفته شاهد تغییرات چشمگیری نبوده است. انتظار داریم در دوره پس از تعطیلات، قیمت‌های داخلی عمدتاً بدون تغییر بمانند چراکه ضعیف بودن تقاضا و نبود فشار  روی تولیدکنندگان برای فروش محصولات‌شان اثر یکدیگر را خنثی می‌کنند.»

در بازار واردات، قیمت‌های کلی پی وی سی گرید k67 نسبت به هفته گذشته بدون تغییر در نرخ 860 تا 900 دلار در هر تن (CIF چین، نقد) گزارش شد. منبعی نزدیک به یک تولیدکننده‌ی تایوانی بیان داشت: «بازار این هفته آرام است چراکه خریداران چینی تعطیلات خود را آغاز کرده‌اند. با توجه به تعطیلی‌های واحدهای تولیدی در آمریکا و ژاپن برای تعمیرات، عقیده داریم عرضه پی وی سی در سه‌ماهه‌ی نخست سال محدود خواهد ماند.»

انتظار می‌رود با توجه به محدودیت‌های مربوط به عرضه و ضعیف بودن تقاضا، قیمت‌های پی وی سی روند عمدتاً ثابت خود را در دوره پس از تعطیلات حفظ کنند. در این میان، معامله‌کنندگان همچنین به‌دقت روند قیمت‌ها در بازار معاملات آتی و تغییرات در قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی آسیا را زیر نظر گرفته‌اند چراکه این عوامل نقشی مهم در تعیین چگونگی روند بازارِ بعد از تعطیلات ایفا می‌کنند. بر اساس اطلاعات ما، متوسط هفتگی قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی (CFR/FEA) در حال حاضر به بالاترین نرخ خود در 10 هفته‌ی اخیر رسیده است.

 به دلیل تعطیلات سال نو در چین تحلیل هفتگی بازار پی وی سی برای چهارم تا هشتم ماه فوریه منتشر نخواهد شد.

مهم‌ترین نکات

• قیمت‌های پی وی سیِ بازار داخلی پس از دو هفته کاهش، روندی ثابت را در پیش گرفت.

• ثبات در قیمت‌های پی وی سی وارداتی.

• پی وی سی در بازار معاملات آتی نسبت به هفته‌ی گذشته بدون تغییر باقی ماند.

• اتیلن در بازار نقدی آسیا در بالاترین نرخ خود در 10 هفته‌ی اخیر.

• تعطیلات سال نو در چین از چهارم تا هشتم فوریه ادامه دارد.

•  گرید k67 وارداتی (دلار در هر تن): 860 تا 900 CIF.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار