کد خبر : 42308

عضو اتحادیه صادر کنندگان فرآورده های نفت،گاز و پتروشیمی در گفت و گو با "پتروتحلیل"؛

پتروتحلیل-شفافیت بورس اجازه خرید نفت به مشتریان داخلی و خارجی را نمی دهد.

مهندس حسن خسرو جردی، عضو اتحادیه صادر کنندگان فرآورده های نفت ،گاز و پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار "پتروتحلیل"، با بیان این مطلب افزود: در شرایطی که تحریم های آمریکا، صنعت نفت ایران را هدف قرار داده است، هیچ خریداری در بورس انرژی داد و ستد انجام نمی دهد.

وی افزود: شرایط حمل و‌نقل ایران نیز بسیار در شکست این پروژه موثر است زیرا از طرفی ناوگان حمل و نقل ایران مورد تحریم است و از سوی دیگر هیچ کشتی محموله کوچکی با ظرفیت ۳۵ هزار بشکه یا ۵ هزار تن را حمل نمی کند.

وی گفت : خریداران نفت ایران بیشتر به دنبال مذاکره با شرکت ملی نفت هستند تا اولا بتوانند تخفیفات مورد نظر خود را گرفته و ثانیا مورد شناسایی آمریکا قرار نگیرند.

مهندس خسرو جردی افزود: اکثر خریداران نفت  که به ایران مراجعه می کنند خواهان تخفیف از طرف ایرانی هستند، به همین دلیل بورس انرژی نمی تواند محل مناسبی برای خرید و فروش نفت  در شرایط تحریم باشد.

عدم وجود خریدار نفت در بورس انرژی با وجود ارائه تسهیلات بیشتر مانند تسویه ریالی و افزایش زمان بازپرداخت کمی تامل بر انگیز و شائبه واقعی نبودن مشتریان قبلی را افزایش می دهد.

این در حالی است که کارشناسان حوزه نفت پیش تر در گفت و گو با پتروتحلیل شکست پروژه عرضه نفت به صورت نقدی در بورس انرژی را پیش بینی کرده و عرضه آن به صورت آتی را به عنوان راه حل پیشنهادی عنوان کرده بودند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار