کد خبر : 42243

مدیرعامل بازرگانی پتروشیمی در گفت و گو با «پتروتحلیل»؛

با شروع تعطیلات سال نو میلادی صادرات پتروشیمی ها با افت مواجه شده است که امیدواریم پس از تعطیلات به روند عادی باز گردد

پتروتحلیل- مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی معتقد است؛ نمایشگاه عرب پلاست جذابیتی برای حضور پتروشیمی های ایرانی ندارد.

این در حالی است که امسال در نمایشگاه عرب پلاست 2019 تنها هلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی انتخاب حضور یافته و پتروشیمی های دیگر حاضر نشدند در این رویداد بین المللی شرکت کنند.

دکتر شریفی، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار «پتروتحلیل» درباره نمایشگاه عرب پلاست می گوید: کشور امارات به دلیل بستن حساب های بانکی و تبادلات مالی و همچنین عدم مجوز پهلو گیری به کشتی های ایرانی از جذابیت کافی برای حضور پتروشیمی های ایرانی برخوردار نیست.

وی افزود: امارات در حال حاضر بازار هدف پتروشیمی های ایرانی برای فروش محصولات پلیمری نیست، بلکه راه ارتباطی است برای کشور های منطقه، به خصوص بازار های هند و آفریقا‌ که  بتوانیم کالاهای خود را به فروش برسانیم.

وی در رابطه با وضعیت بازار صادراتی پتروشیمی های ایرانی نیز افزود : با شروع تعطیلات سال نو میلادی صادرات پتروشیمی ها با افت مواجه شده است که امیدواریم پس از تعطیلات به روند عادی  باز گردد.

دکتر شریفی در ادامه افزود : پیش بینی می شود به دلیل تحریم های آمریکا پتروشیمی های ایرانی  برای صادرات محصولات خود  شرایط سخت تری در آینده داشته باشند.

وی در رابطه باحمل و نقل کالا محصولات پتروشیمی نیز نیز افزود: کشتیرانی جمهوری اسلامی در شرایط تحریم باید همکاری بیشتری با مجتمع ها داشته باشد زیرا اغلب ارز کشور توسط پتروشیمی ها تامین می شود از طرفی تحویل بار در کشور مقصد نیز نباید با تاخیر مواجه شود زیرا نتیجه آن از دست دادن خریدارانی است که برای‌ ما باقی مانده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار