کد خبر : 42160

پتروتحلیل- مهم‌ترین اخبار بازارهای آسیا و خاورمیانه در هفته‌ی منتهی به 14 دسامبر به شرح زیر است.

به گزارش «پتروتحلیل»، رویکرد تنزلی به دورنمای بازارهای پلی اتیلن گرید پایپ خاورمیانه و هند؛ رویکردی تنزلی بر دورنمای بازارهای گرید پایپ پلی اتیلن سنگین گرید پایپ خاورمیانه و جنوب آسیا سایه افکنده است.

بازار پروپیلن اکسید آسیا به تاثیر از تعطیلی واحد تولیدی چینی رشد پیدا کرد؛ به‌نظر می‌رسد کاهش‌های اخیر قیمت‌های پروپیلن اکسید وارداتی آسیا به پایان رسیده باشد، چراکه این هفته به دلیل محدودیت در عرضه‌ی فوری بازار، قیمت‌های بازار داخلی چین رفته رفته شروع به افزایش کرده‌اند.

ملامین آسیا در مسیر سقوط به تاثیر از کاهش تقاضا و عرضه‌ی زیاد. قیمت‌های ملامین بازار آسیا ممکن است بیش از پیش در دچار کاهش شوند، بازاری که همین حالا هم از تقاضای مناسب برخوردار نیست، چراکه تولیدکنندگان تمایل دارند میزان ذخیره انبارهای خود را در پایان سال پایین نگه دارند و درنتیجه رو به فروش محصولات خود آورده‌اند.

ضعف در رویکرد به بازار تبادلات بنزین و گازوئیل چین؛ انتظار می‌رود رویکرد به بازار تبادلات بنزین و گازوئیل چین هفته‌ی آینده همچنان پایین بماند، چراکه خریداران با توجه به رکود بازار در زمستان، میزان خریدهای خود را محدود به نیازهای فوری خود کرده‌اند.

به ثبات رسیدن بازار پلی اتیلن گرید پایپ چین بعد از کاهش‌های شدید در ماه نوامبر؛ قیمت‌های پلی اتیلن سنگین گرید پایپ مشکی 100 وارداتی در بازار نقدی چین سرانجام پس از کاهش‌های شدید و پیاپی در ماه نوامبر، رفته‌رفته در حال رسیدن به ثبات هستند.

ثبات در بازار متیل متا آکریلات چین تا ماه فوریه؛ قیمت‌های متیل متا آکریلات در شرق چین ممکن است بدون تغییر باقی بماند، چراکه افزایش عرضه در بازار نقدی می‌تواند افزایش تقاضا را تحت‌الشعاع قرار دهد؛ تقاضا که پیش از سال نو در شرق آسیا و در اوایل ماه فوریه اتفاق رشد دارد.

به علت نامناسب بودن تقاضا و تمایل به خرید، پلیمریک دی‌فنیل ‌ایزوسیانات آسیا رکورهای کاهشی جدیدی را ثبت کرده است. قیمت‌های پلیمریک دی‌فنیل ‌ایزوسیانات آسیا ممکن است به پایین‌ترین رقم خود در دو سال اخیر برسند چراکه فروشندگان می‌خواهند تمایل به خرید را بالا ببرند و در نتیجه قیمت‌ها در حال کاهش هستند.

کاهش شدید قیمت‌های اپیکلروهیدرین بازار داخلی چین؛ بازگشت قیمت‌ها نامحتمل است. قیمت‌های اپیکلروهیدرین در بازار داخلی چین به علت تقاضای ضعیف کاهش پیدا کردند و به 9000 تا 10000 یوان در هر تن رسیدند و احتمال می‌رود این وضعیت در آینده‌ی نزدیک تداوم داشته باشد.

اتیلن دی کلراید آسیا در بالاترین نرخ خود در 4 سال اخیر؛ تغییر جریان‌های تجاری. قیمت‌های اتیلن دی کلراید در آسیا در به بالاترین میزان خود در 4 سال اخیر هستند و این سطح قیمت‌ها ممکن است در سه‌ماهه‌ی نخست سال 2019 نیز به دلیل محدودیت در عرضه در بازار نقدی تداوم داشته باشد.

کاهش‌های آکریلونیتریل آسیا به دلیل افت نرخ‌های محموله‌های بین‌المللی؛ محدود بودن روند کاهشی. به علت کاهش نرخ محموله‌های بین‌المللی و ضعیف بودن وضعیت تقاضا در بازار، قیمت‌های آکریلونیتریل آسیا به پایین‌ترین نرخ خود از تاریخ اوایل آگوست سال 2017 تاکنون رسیدند، اما با توجه به احیای بازار چین و کاهش یافتن مارجین‌ها انتظار می‌رود این روند کاهشی با محدودیت‌هایی روبه‌رو شود.

رشد قیمت پروپیلن آسیا به تاثیر از بهبود رویکرد به بازار؛ رشد در بازار پلی پروپیلن چین. قیمت‌های پروپیلن در بازار نقدی شمال شرق آسیا بهبود یافت و روند کاهشی شدیدی که از اوایل ماه نوامبر در جریان بود را شکست، آن هم به تاثیر از بهبود رویکرد به بازار و افزایش در بازار پلی پروپیلن صنایع پایین‌دستی چین.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار