کد خبر : 42147

گزارش اختصاصی «پتروتحلیل» از نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته؛

پتروتحلیل- بیست و پنجمین نمایشگاه چاپ ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در حالی روز گذشته به پایان رسید که حضور تولید کنندگان، بازرگانان و غرفه داران آسیایی و اروپایی تحت تاثیر تحریم های آمریکا کاهش یافته بود.

به گزارش «پتروتحلیل»، اکثر شرکت های ایرانی حاضر در نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات معتقد بودند که استقبال از نمایشگاه امسال کاهش یافته و حضور شرکت های خارجی در این رویداد  به چینی ها برای خرید ارزان از شرکت های ایرانی محدود شده بود.

فرصتی برای ارایه محصولات و توانمندی شرکت های ایرانی

رئیس هیئت مدیره شرکت شمس پلاست طب درباره این نمایشگاه گفت: نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات، فرصتی مناسب برای معرفی هرچه بیشتر محصولات و توانمندی های شرکت های ایرانی در این عرصه است.

دکتر داوری، با اشاره به اینکه حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، گفت: تهیه افزودنی ها برای تولید محصولات نهایی شرکت های ایرانی در دوران تحریم کمی سخت شده است، زیرا تحریم ها در این دوران کمی هوشمندانه تر به نظر می رسد.

وی حضور شرکت های خارجی را  در نمایشگاه صنایع بسته بندی مفید دانست و تبادل اطلاعات، گسترش بازارهای هدف و تعامل با آنها را از جمله دستاوردهای آن بر شمرد.

تبادلات مالی با کمک شرکت های ایرانی در خاورمیانه و هنگ کنگ در حال انجام است

یکی از بازرگانان و غرفه داران چینی در گفت و گوی اختصاصی با خبر نگار پتروتحلیل با اشاره به اینکه وضع کنونی صنایع پایین دست ایران با آغاز تحریم های نوامبر مطلوب نیست، گفت: هم اکنون معامله گران چینی با وجود  مناسب نبودن بازار ایران منتظر پیشنهادات خوب و با قیمت پایین از طرف شرکت های ایرانی هستند تا بتوانند دست به داد و ستد بزنند، زیرا بازار ایران همیشه برای تولید کنندگان چینی بازار بزرگ و خوبی است. 

وی در رابطه با ‌تبادلات مالی چین و ایران با وجود تحریم ها نیز افزود :تبادلات مالی با کمک شرکت های تاسیس شده ایرانی در سطح خاور میانه و هنگ کنگ در حال انجام‌ است و مانعی ندارد.

ریچارد یکی دیگر از تولید کنندگان چینی نیز در گفت و گو با خبر نگار پتروتحلیل افزود: ایران بازار بزرگی برای تولید کنندگان چینی محسوب می شود و‌ تمرکز  شرکت های چینی بر روی بازار ایران است.

وی افزود: قبل از آغاز نوامبر تبادل تجاری و‌ مالی میان چین و ایران به خوبی صورت می پذیرفت ولی پس از آغاز تحریم ها داد‌و ستد به سختی صورت می گیرد.

وی در رابطه با  چگونگی تبادل مالی ایران و چین نیز افزود: هم اکنون با ایجاد حساب های شخصی تبادلات مالی میان شرکت های چینی و ایرانی انجام می شود. 

وی ادامه داد: امیدواریم هرچه زود تر تبادلات بانکی و مالی میان ایران و چین صورت پذیرد تا بتوانیم تولیدات خود را در ایران عرضه کنیم.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار