کد خبر : 42048

در بازار داخلی ترکیه؛

عامل دیگری که باعث افت بیشتر بازار شد قیمت‌های ارائه‌شده‌ی واردات‌کنندگان کره‌ای برای محموله‌های ماه دسامبر بود که با کاهش‌های شدید همراه بود. لذا، قیمت‌های پلی اتیلن سنگین گرید پایپ 100 طبیعی و سیاه به ترتیب معادل 1230 و 1260 دلار در هر تن (CIF ترکیه، نقد، معاف از مالیات) ارائه شدند

پتروتحلیل- به‌علت تحلیل رفتن میزان تقاضای تولیدکنندگان صنعتی و نیز عدم وجود پروژه‌های جدید در بازار مصرف کنندگان نهایی، قیمت‌های پلی اتیلن سنگین گرید پایپ از ماه مارس سال 2018 روندی کاهشی داشته‌اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، بازار در ماه نوامبر، در پی ثابت ماندن وضع نامناسب تقاضا بار دیگر شاهد کاهش قیمت‌ها بود و با وجود مشکلات در گردش وجوه، دغدغه‌های اقتصادی و نزدیک شدن پایان سال، میزان محموله‌های خریداری‌شده در بازار در حداقل میزان ممکن بود. کاهش‌های شدید در بازار چین نیز مزید بر علت شد. بر اساس شاخص تحلیلی ChemOrbis، متوسط هفتگی قیمت‌های پلی اتیلن سنگین گرید پایپ 100 (سیاه) تقریباً به پایین‌ترین نرخ خود در دو سال اخیر رسیده و به علت وجود چالش‌های اقتصادی و به تعویق افتادن پروژه‌های دولتی قبل‌تر در سال جاری، فعالیت‌های مبادلاتی به شدت افت کرده است. قیمت‌های پلی اتیلن سنگین گرید پایپ 100 (طبیعی) نیز این هفته به پایین‌ترین نرخ خود در 17 ماه اخیر رسید.

این هفته متوسط هفتگی برتری قیمتی پلی اتیلن سنگین گرید پایپ سیاه نسبت به پلی اتیلن سنگین گرید پایپ طبیعی به حدود 22 دلار در هر تن کاهش یافته و این رقم درواقع پایین‌ترین رقم در دو سال اخیر محسول می‌شود و دلیلش هم این است که گرید سیاه با کاهش‌های شدیدتری مواجه بوده است.

عامل دیگری که باعث افت بیشتر بازار شد قیمت‌های ارائه‌شده‌ی واردات‌کنندگان کره‌ای برای محموله‌های ماه دسامبر بود که با کاهش‌های شدید همراه بود. لذا، قیمت‌های پلی اتیلن سنگین گرید پایپ 100 طبیعی و سیاه به ترتیب معادل 1230 و 1260 دلار در هر تن (CIF ترکیه، نقد، معاف از مالیات) ارائه شدند.

یکی از معامله‌کنندگان اظهار داشت: «بازار پلی اتیلن در چین واکنشی نسبت به احیای قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی آسیا نداشت، آن هم به علت تقاضای نامناسب، افت در بازار معاملات آتیِ و پایین آمدن قیمت‌ها در بازار انرژی‌ها. بنابراین، عرضه‌کنندگان کره‌ای نیز قیمت‌های قابل‌توجهی را برای ترکیه ارائه داده‌اند.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار