کد خبر : 41878

به سبب محدودیت در عرضه؛

تقاضا مناسب است چراکه تولیدکنندگان حلّال‌ها اغلب تجدید موجودی انبارهای‌شان را در سه‌ماهه‌ی سوم سال شروع می‌کنند تا جوابگوی تقاضای بخش‌های پوشش‌سازی و رزین باشند

BE822D04-781F-428A-8AD9-8F2C17DA58AB82820FEC-2264-4C33-9E84-A8467E7A61BFپتروتحلیل-قیمت‌های زایلین حلّال آسیا، پس افزایش پایدار از آغاز ماه جولای و به علت محدودیت کلی در عرضه و نیز تقاضای فصلی بالا از سوی مصرف‌کنندگان نهایی در صنایع پایین‌دستی، در آستانه رسیدن به بالاترین نرخ در چهار سال اخیر هستند.

به گزارش "پتروتحلیل"، در هفته‌ی منتهی به 12 اکتبر، قیمت‌ها در بازار نقدی معادل 890 تا 900 دلار در هر تن (CFR جنوب شرق آسیا) براورد شد که 10 درصد نسبت به اوایل ماه جولای افزایش داشت؛ همچنین نرخ FOB کُره معادل 825 تا 830، CFR بنادر اصلی چین نیز برابر با 855 تا 875 دلار در هر تن هستند.

بنا بر اطلاعات ما، قیمت‌های فعلی در بالاترین نرخ از زمان ماه نوامبر سال 2014 قرار دارند.

انتظار می‌رود به دلیل تعطیلی‌های فعلی واحدهای منطقه و نیز استفاده از خوراک سبک‌تر در واحد‌های کراکینگ واقع در این منطقه، عرضه زایلین حلّال در بازار نقدی تا پایان سال جاری بسیار محدود باشد.

عرضه‌کننده‌ای مهم در جنوب شرق آسیا در سه‌ماهه‌ی سوم سال به صورت غیرمنتظره و به مدت دو هفته روند تعمیرات داشت.

تاجری در این منطقه اظهار داشت: «استفاده از خوراک سبک موجب کاهش تولید زایلن و محدودیت در عرضه خصوصاً از سوی کره‌ی جنوبی شده است.»

 

تقاضا در منطقه به علت مصرف فصلی در سه‌ماهه‌ی سوم سال در بخش‌های رنگ‌سازی و داروسازی در جنوب شرق آسیا بالا خواهند ماند. مصرف‌کنندگان نهایی از این بخش‌ها از ماه سپتامبر فرایند انبارسازی را آغاز کرده‌اند.

توزیع‌کننده‌ای از این منطقه خاطرنشان کرد: «تقاضا مناسب است چراکه تولیدکنندگان حلّال‌ها اغلب تجدید موجودی انبارهای‌شان را در سه‌ماهه‌ی سوم سال شروع می‌کنند تا جوابگوی تقاضای بخش‌های پوشش‌سازی و رزین باشند.»

همچنین انتظار می‌رود، همزمان با کاهش موجودی انبارها در هفته‌ی منتهی به 12 اکتبر، تقاضای واردات در چین بالا برود.

با توجه با اینکه موجودی زایلین حلّال در چین 1900 تن است، یعنی 40 درصد کمتر نسبت به هفته‌ی گذشته، خریداران چینی مجاب شده‌اند تا واردات انجام دهند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار