کد خبر : 41847

در میان عرضه بیش‌ازحد بنزن؛

قیمت‌های بنزن از آغاز اکتبر در میان تقاضای ضعیف و عرضه بیش‌ازحد، روندی نزولی را طی کرده‌اند

پتروتحلیل-داده‌های Platts نشان داد، فاصله قیمتی بنزن و خوراک آن تولوئن در آسیا با میزان 3/83 دلار در هر تن در میان عرضه بیش‌ازحد بنزن و روند صعودی قیمت‌های تولوئن به دلیل ذخایر اندک در شرق چین در روزهای بعد از تعطیلات یک‌هفته‌ای در اوایل اکتبر، به کمترین میزان خود در 2 سال اخیر رسید.

فاصله قیمتی مناسب بنزن و تولوئن معمولاً در میزان 80 تا 110 دلار در هر تن می‌باشد، درحالی‌که قیمت‌های نامناسب کنونی، تولید بنزن از طریق تولوئن را بدون صرفه کرده است.

قیمت‌های بنزن و تولوئن (FOB کره) اخیر به ترتیب در رقم 818/33 دلار در هر تن و 814/50 دلار در هر تن ارزیابی شدند.

قیمت‌های تولوئن در روز سه‌شنبه با میزان 814/50 دلار در هر تن (FOB کره)، 8/50 دلار در هر تن نسبت به اوایل اکتبر افزایش داشته‌اند.

آخرین باری که فاصله قیمتی به کمتر از این مقدار رسید، 14 اکتبر 2016 با 2 دلار در هر تن بود.

میزان ذخایر شرق چین برای آخرین در روز سه‌شنبه در میزان 22000 تن گزارش شدند، که به گفته معامله‌کنندگان بازار این میزان کم است. در ابتدای هفته، مشکلات یکی از واحدها در جنوب چین، تولیدات تولوئن را تحت تأثیر قرار داد، اگرچه تا به الآن جزئیات بیشتری در دست نیست.

در این میان، قیمت‌های بنزن از آغاز اکتبر در میان تقاضای ضعیف و عرضه بیش‌ازحد، روندی نزولی را طی کرده‌اند.

قیمت‌های بنزن از آغاز ماه 50/67 دلار در هر تن افت کرده‌اند و در روز سه‌شنبه به 818/33 دلار در هر تن رسیدند.

یکی از تاجران چینی در روز دوشنبه گفت: «عرضه بنزن بیش‌ازحد است.» او توضیح داد که این اتفاق درنتیجه میزان تولیدات بالا در واحدهای آروماتیک برای تولیدات پاراکسیلن که معمولاً با حاشیه سود مناسب و تقاضای بالا مواجه می‌باشد، رخ‌داده است.

این تولیدکننده شمال شرق آسیایی ادامه داد: «تقاضای بنزن مناسب نیست.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار