کد خبر : 41840

شرکت YNCC از کره‌ی جنوبی و شرکت چینی SECCO در اوایل ماه جاری فرایند انجام تعمیرات را در واحدهای تولیدی پروپیلن خود آغاز کرده‌اند

پتروتحلیل-قیمت‌های پروپیلن در بازار نقدی آسیا برای نخستین بار در حدود 5 سال اخیر، بیشتر از قیمت‌های اتیلن در این بازار شده است. متوسط هفتگی قیمت‌های پروپیلن در بازار نقدی (FOB کره) به برتری حدوداً 30 دلار در هر تنی نسبت به اتیلن دست یافت.

به گزارش «پتروتحلیل»، بر اساس اطلاعات ما، آخرین بار در ماه نوامبر سال 2013 بود که قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی (CFR آسیای شرق دور) از پروپیلن کمتر شده بود.

از کمبود فعلی عرضه‌ی داخلی به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش قیمت‌های پروپیلن یاد می‌شود، اما در آسیا عرضه زیاد و روبه‌افزایش باعث شده قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی بیش از پیش کاهش یابد.

در ماه آگوست بود که روند کاهش برتری قیمتی قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی آسیا آغاز شد و به علت موجودی بالای انبارها و سکون در فعالیت‌های تجاری، کاهش قیمت‌ها در بازار نقدی به نحوی ادامه یافت که به پایین‌ترین نرخ خود در 15 ماه اخیر رسید.

از سوی دیگر، قیمت‌های پروپیلن در بازار نقدی (FOB کره) به لطف محدودیت در عرضه‌ی منطقه‌ای، به بالاترین میزان خود از ماه اکتبر سال 2014 رسید. 

در بخش خبرهای مربوط به واحدهای تولیدی نیز باید به اطلاع برسانیم که شرکت YNCC از کره‌ی جنوبی و شرکت چینی SECCO در اوایل ماه جاری فرایند انجام تعمیرات را در واحدهای تولیدی پروپیلن خود آغاز کرده‌اند. انتظار می‌رود این واحدها حدود تا ماه آینده بسته بمانند. 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار