کد خبر : 41831

داده ها نشان می دهد که میانگین هفتگی قیمت های نقدی اتیلن (CFR آسیای دور)، بعد از اینکه روند نزولی در اواخر ماه اوت آغاز شد، کاهش های انباشتی در حدود 250 دلار در هر تن ثبت کرده اند

پتروتحلیل-طبق داده های شاخص قیمت chemorbis، قیمت های وارداتی پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سبک خطی در چین تقریبا با قیمت های نقدی اتیلن برابر شدند، که این وضعیت آخرین بار در حدود اواسط می سال جاری رخ داد.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت های نقدی اتیلن (CFR آسیای دور) با میانگین برتری قیمتی در حدود 185 دلار در هر تن بر قیمت های پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سبک خطی (CFR چین) در دوره می تا سپتامبر، معامله می شدند. اگرچه، از آنجایی که قیمت های اتیلن در آسیا از اوخر اوت شاهد افت سنگین بودند،

و به کمترین میزان خود  در 15 ماه گذشته رسیدند، این برتری قیمتی نامتعادل اخیرا به 5 تا 10 دلار در هر تن کاهش یافت.

داده ها نشان می دهد که میانگین هفتگی قیمت های نقدی اتیلن (CFR آسیای دور)، بعد از اینکه روند نزولی در اواخر ماه اوت آغاز شد، کاهش های انباشتی در حدود 250 دلار در هر تن ثبت کرده اند.

در این میان، بازار های وارداتی پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سبک خطی عمدتا در حدود میزان های هفته گذشته خود شناور بودند. این امر علیرغم این حقیقت بود که تولیدکنندگان بزرگ داخلی به دلیل سیر صعودی بازار های معاملات آتی و عرضه کمتر از انتظار، قصد افزایش قیمت ها را دارند.

یکی از تولیدکنندگان اصلی سعودی قیمت های ماه اکتبر پلی اتیلن سبک خود به چین را 10 دلار در هر تن کاهش داد، در حالی که قیمت های پلی اتیلن سبک خطی خود را 10 دلار در هر تن افزایش داد. تاجران اشاره داشتند که به دلیل فصل کشاورزی تقاضای پلی اتیلن سبک خطی به صورت تدریجی در حال افزایش است. یکی از معامله کنندگان اظهار داشت: «خریداران با توجه به نگرانی ها بر سر کاهش ارزش نرخ ارز ها در میان جنگ تجاری چین و آمریکا، همچنان در مورد خرید هایی با حجم بالا مردد هستند.»

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار