کد خبر : 41794

شرکت‌های بزرگ پتروشیمی چین، Petrochina و Sinopec در شرق چین قیمت مجموعه‌ای از گرید های پلی‌پروپیلن را 150 تا 200 یوان در هر تن افزایش دادند

پتروتحلیل-بعد از تعطیلات یک‌هفته‌ای چین، با تقاضای بالا در این هفته، بازارهای اصلی پتروشیمی چین آغاز خوبی داشتند.

به گزارش " پتروتحلیل"، در 8 اکتبر، قیمت‌های پلی‌پروپیلن به دلیل سیر افزایشی در بازارهای معاملات آتی افزایش یافتند، درحالی‌که قیمت‌های پلی‌اتیلن در میان میزان ذخایر کمتر از انتظار، سیر صعودی به خود گرفتند.

در بازار بورس دالیان، قیمت پلی‌پروپیلن ژانویه 2019، 4/11 درصد افزایش یافت و به 10386 یوان در هر تن رسید؛ درحالی‌که بازارهای معاملات آتی پلی‌اتیلن سبک خطی شاهد افزایش 2/7 درصدی بودند، و به 9715 یوان در هر تن رسیدند.

ازآنجایی‌که بازار چین به دلیل جشن روز ملی به مدت یک هفته از 1 تا 7 اکتبر تعطیل بود، قیمت‌ها با آخرین میزان خود در 28 سپتامبر مقایسه شدند.

شرکت‌های بزرگ پتروشیمی چین، Petrochina و Sinopec در شرق چین قیمت مجموعه‌ای از گرید های پلی‌پروپیلن را 150 تا 200 یوان در هر تن افزایش دادند.

این دو شرکت قیمت پلی‌اتیلن سبک و پلی‌اتیلن سنگین خود را نیز 100 تا 300 یوان در هر تن افزایش دادند.

طبق داده‌های آیسیس، قیمت‌های نقدی پلی‌پروپیلن داخلی در شرق چین نسبت به اواخر سپتامبر به‌طور میانگین 125 یوان در هر تن افزایش یافتند و در 8 اکتبر به 9450 تا 9900 یوان در هر تن رسیدند.

در بازارهای آروماتیک، قیمت‌های تولوئن و زایلن عمدتاً به دلیل سیر صعودی قیمت‌های نفت خام و عرضه نسبتاً اندک در طی تعطیلات، رشد قابل‌توجهی داشتند.

قیمت‌های نفت خام در هفته گذشته به بیشترین میزان خود در 4 سال اخیر رسیدند، و دراین‌بین در روز 3 اکتبر قیمت نفت برنت به بالای 86 دلار در هر بشکه و وست تگزاس اینترمدیت به بالای 76 دلار در هر بشکه رسیدند.

در اواسط روز سه‌شنبه، قیمت نفت خام برنت 39 سنت در هر بشکه افزایش یافت و به 84/30 دلار در هر بشکه رسید، درحالی‌که قیمت نفت خام آمریکا 32 سنت افزایش یافت و به 74/61 دلار در هر بشکه رسید.

شرکت‌های تجاری در چین میلی به فروش آروماتیک‌ها نداشتند، درحالی‌که خریداران پیشنهادهای خود را افزایش دادند.

در روز 8 اکتبر، قیمت‌های نقدی تولوئن در بازار جیانگسو در شرق چین، به 7030 تا 7120 یوان در هر تن رسید.

اگرچه، در بازار بنزن، معامله‌کنندگان عمدتاً فعالیتی نداشتند، و فروشندگان قیمت‌های خود را افزایش دادند.

ازآنجایی‌که چین در روز 15 اکتبر مقدار کلی 1200 میلیارد یوان را با یک درصد کاهش در نسبت نقدینگی، وارد سیستم مالی خود خواهد کرد، احتمال می‌رود که در کوتاه‌مدت میزان نقدینگی کلی بازار افزایش یابد.

ازآنجایی‌که صادرات چین به دلیل تشدید جنگ تجاری با آمریکا آسیب خواهد دید، 750 میلیارد یوانی که قرار است به بازار تزریق شود، به‌منظور تقویت اقتصاد داخلی چین می‌باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار