کد خبر : 41791

در مصر، یکی از تولیدکنندگان اصلی سعودی قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک فیلم خود را 30 دلار در هر تن و پلی‌اتیلن سنگین قالب بادی خود را 50 دلار در هر تن کاهش داد

پتروتحلیل- قیمت‌های وارداتی پلی‌اتیلن در آفریقا و خاورمیانه برای ماه دیگر شاهد تغییرات کاهشی بودند. اکتبر هفتمین ماه متوالی است که بازار به روند مشابه خود ادامه داد. سکون فعالیت‌های تجاری پیش از پایان سال و عرضه مناسب، عرضه‌کنندگان را تحت‌فشار قرار داد.

به گزارش «پتروتحلیل»، در خاورمیانه، دو تولیدکننده سعودی قیمت‌های خود را با کاهش 150 ریالی (40 دلار در هر تن) به بازار داخلی ارائه دادند.

تولیدکنندگان منطقه‌ای شامل تولیدکننده بزرگ سعودی قیمت‌های همه محصولات پلی‌اتیلن خود به اردن و لبنان را 10 تا 20 دلار در هر تن کاهش داد. یکی از منابع در اردن گفت: «حتی بعد از کاهش قیمت اخیر، قیمت‌های پلی‌اتیلن همچنان بالا به نظر می‌رسند. پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به شرایط سخت اقتصادی، با میزان قیمت پایین‌تری قرارداد منعقد کنیم.» معامله‌کنندگان در لبنان، تقاضای ضعیف را ناشی از بی‌ثباتی سیاسی که از بن‌بست به وجود آمده در تشکیل دولت نشئت می‌گیرد، دانستند.

به همین ترتیب، خریداران در آفریقا برای ماه جدید باقیمت‌های ثابت تا کاهشی مواجه شدند. در مصر، یکی از تولیدکنندگان اصلی سعودی قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک فیلم خود را 30 دلار در هر تن و پلی‌اتیلن سنگین قالب بادی خود را 50 دلار در هر تن کاهش داد، درحالی‌که قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک خطی و پلی‌اتیلن سنگین فیلم خود را از سپتامبر ثابت نگه داشت. یکی از تولیدکنندگان گفت: «تولیدکننده علیرغم سیر صعودی هزینه‌ها، با ارائه تخفیفات اندک در جهت بهبود فروش موافقت کرد.» پیش‌بینی می‌شود اکثر تولیدکنندگان همین سیاست را در پیش گیرند.

قیمت‌های جدید پلی‌اتیلن وارداتی از خاورمیانه در الجزیره و کنیا، شاهد کاهش 10 تا 50 دلار در هر تن بودند. در نیجریه، قیمت‌های پلی‌اتیلن سنگین فیلم 40 تا 60 دلار در هر تن کاهش یافتند، اما قیمت محصولات دیگر تغییری نکرد، درحالی‌که تولیدکننده بزرگ سعودی قیمت‌های پلی‌اتیلن خود به تونس را کاهش داد.

معامله‌کنندگان در کنیا گزارش دادند که تقاضا اندک بود و با توجه به اینکه در حال حاضر از ذخایر باقی‌مانده خود از ماه‌های گذشته استفاده می‌کنند، خرید جدیدی را انجام نداند. یکی از توزیع‌کنندگان الجزیره‌ای اظهار داشت: «عرضه مناسب است درحالی‌که تقاضا ساکن می‌باشد. خریداران همچنان محتاط هستند و از خرید پلی‌اتیلن عقب‌نشینی می‌کنند.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار