کد خبر : 41771

تحریم‌های آمریکا پنج نقطه از صنعت پتروشیمی ما را هدف قرار داده است که شامل فروش، انتقال پول، فاینانس بین المللی، حمل محصولات و تامین مواد اولیهاست که این موارد آینده صنعت پتروشیمی را در ابهام فرو برده است

پتروتحلیل- دوازدهمین نمایشگاه ایران پلاست نسبت به دوره قبل با استقبال اندک بازدیدکنندگان داخلی و خارجی به دلیل تحریم ها مواجه شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، این در حالی است که اکثر شرکت های پتروشیمی نسبت به قرار گرفتن نام ایریسل در لیست تحریم های آمریکا نگرانی های شدید دارند و این موضوع را می توان یکی از مشکلات جدی صنعت پتروشیمی برای ادامه کار با ایران و حمل محموله های صادراتی عنوان کرد، کما اینکه اکثر شرکت های پتروشیمی در دوازدهمین نمایشگاه ایران پلاست نسبت به حمل محموله های پتروشیمی و پرداخت پول پس از چهارم نوامبر و آغاز تحریم ها علیه ایران ابراز نگرانی کرده و شرایط را ابهام برانگیز خواندند. 

مهندس محسن پاشا، فعال بازار صادرات در این باره به خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: متاسفانه در دوازدهمین نمایشگاه ایران پلاست امسال حضور بازدیدکنندگان اروپایی وچینی بسیار کاهش پیدا کرد و بیشتر بازدید کنندگان خارجی از کشور های ترکیه وآذربایجان بودند. 

وی افزود: از عوامل کاهش بازدید کنندگان خارجی در دوازدهمین نمایشگاه  ایران پلاست تحریم های وضع شده آمریکا علیه ایران است، همچنین شرایط کسب و کار  نیز با توجه به همین تحریم های وضع شده بسیار مبهم شده است.

وی گفت : نگرانی از تحریم های آبان ماه در اکثر مذاکرات بازدید کنندگان خارجی دیده می شود به طوری که با ابهام تجارت صنعت پتروشیمی مواجه هستند.

مهندس پاشا افزود: تحریم‌های آمریکا پنج نقطه از صنعت پتروشیمی ما را هدف قرار داده است که شامل فروش، انتقال پول، فاینانس بین المللی، حمل محصولات و تامین مواد اولیهاست که این موارد آینده صنعت پتروشیمی را در ابهام فرو برده است.

وی افزود : در حال حاضر با نزدیک شدن تحریم های آمریکا علیه ایران خرید نفت و محصولات پتروشیمی کاهش یافته و شرکت های خارجی برای همکاری با ایران در تردید به سر می برند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار