کد خبر : 41724

تغییر روند قیمت‌های نقدی اتیلن در آسیا و آمریکا؛

قیمت‌های نقدی اتیلن در آمریکا نیز اخیراً تغییر جهت دادند

پتروتحلیل- قیمت‌های نقدی اتیلن آسیای دور بعد از رسیدن به کمترین میزان خود در 4 ماه اخیر، به آرامش رسیدند. قیمت‌های نقدی آسیای دور (CFR) هم‌زمان با افزایش تقاضا از چین پیش از تعطیلات یک‌هفته‌ای روز ملی، به ثبات رسیدند. قیمت‌های نقدی کره‌ای (FOB) در میان عرضه اندک، حتی شاهد روند صعودی جزئی بودند.

به گزارش «پتروتحلیل»، اگرچه تعطیلات که در هفته اول اکتبر واقع‌شده است، کمک کرد تا تقاضا در شمال شرق آسیا افزایش یابد، علاقه خرید در جنوب شرق آسیا ساکن باقی ماند، و قیمت‌های نقدی به سیر نزولی خود ادامه دادند.

قیمت‌های نقدی اتیلن در آمریکا نیز اخیراً تغییر جهت دادند. بازار با توجه به افزایش قیمت‌های خوراک اتان، در ششمین هفته روند صعودی خود بود. اگرچه، عرضه‌های بلندمدت اتیلن و ضعف قیمت‌های اتان در این هفته سرانجام بازار را با سیر کاهشی مواجه کرد.

در اروپا، قیمت‌های نقدی اتیلن با دور جدید کاهش قیمت مواجه شدند و برای اولین بار در سه ماه گذشته به زیر 1000 یورو در هر تن رسیدند. بازار از اواسط اوت به‌طور ثابت روند کاهشی را تجربه کرد. معامله‌کنندگان اشاره داشتند که عرضه کافی تقاضا را در میزان اندک نگه‌داشته است، و مسیر را برای سیر نزولی هفتگی فراهم کرده است.

این روند نزولی علیرغم این حقیقت که چندین تولیدکننده شامل BP، LyondellBasell, Unipetrol, Naphthachimie و MOL برنامه دارند تا واحدهای کراکینگ خود را در سپتامبر و اکتبر تعطیل کنند، سر جای خود باقی ماند. شرکت Petkim نیز در حال آماده‌سازی برای به تعویق انداختن تولیدات اتیلن خود در ازمیر ترکیه به دلیل عملیات تأمین و نگهداری می‌باشد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار