کد خبر : 41634

مدیر عامل مجتمع پلی نار در گفت و گو‌ با «پتروتحلیل»؛

در حال حاضر صنعت نساجی به شدت نیازمند مواد اولیه است، از طرفی دیگر در شش ماه اخیر مصرف کنندگان جدیدی برای خرید مواد اولیه به این شرکت معرفی می شوند که‌ تا به حال در این صنعت وجود نداشته و‌ جدید هستند

پتروتحلیل- تقاضای غیر واقعی و کاذب بزرگترین علت التهاب‌‌ در بازار پلی پرو پیلن ها است.

مهندس حسین حیدری مدیر عامل مجتمع پلی نار در گفت و گو‌ با خبرنگار «پتروتحلیل»، با بیان این مسئله افزود : متاسفانه مصارف غیر واقعی و دلال ها جای مصرف کننده واقعی‌ در بازار‌ پلی پروپیلن ها را گرفته و به شدت به افزایش قیمت ها دامن می زنند.

وی در زمینه رشد مصارف غیر واقعی در این صنعت گفت: دیروز انجمن صنفی پتروشیمی به وزیر نفت نامه ای ارسال کرده است که در این نامه آمده تا تاریخ ۹۷/۶/۹  درخواست خرید محصولات پتروشیمی در بورس کالا به 2 میلیون و 850 هزار تن رسیده است که ۳/۷ برابر مدت مشابه سال قبل است که با توجه به عدم  افتتاح جدید هیچ شرکت و کارخانه ای نشان دهنده هجوم‌ دلال ها به این بازار است.

وی افزود: باید هرچه سریع تر پالایش بهین یاب ها  در بورس کالا انجام شود تا مصرف کننده واقعی از دلال ها تمایز پیدا کند. 

وی در ادامه افزود : متاسفانه کسانی هستند که شش ماه است هیچ تولیدی نداشته اند ولی در این برهه‌‌ از زمان و‌ با افزایش قیمت بازار آزاد دست به خرید می زنند . 

مهندس حیدری افزود: در حال حاضر صنعت نساجی به شدت نیازمند مواد اولیه است، از طرفی دیگر در شش ماه اخیر مصرف کنندگان جدیدی برای خرید مواد اولیه به این شرکت معرفی می شوند که‌ تا به حال در این صنعت وجود نداشته و‌ جدید هستند.

وی در پایان افزود : تنها راه حل برای این‌بازار حذف تقاضای کاذب، دلال ها و رانت موجود در بورس است و تا زمانی که این‌موارد اصلاح نشود شرایط بازار به این گونه است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار