کد خبر : 41613

بازی دلار با بازار شیمیایی ها؛

با توجه به افزایش بی سابقه قیمت دلار در بازار ایران نرخ محصولات وارداتی مواد شیمیایی روند صعودی داشته است

پتروتحلیل- قیمت متانول پتروشیمی شیراز در هفته جاری و در بازار ایران 3 هزار200تومان در هر کیلو گزارش شده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، به نقل از از کانگورو، وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی، همچنین قیمت زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام هم در بازار ایران حدودا 6 هزارو 200 تومان و قیمت اورتوزایلین  به علت عدم نبود بار موجود در یک هقته گذشته قیمتی پیشنهاد نشده است.

در همین حال قیمت حواله زایلین مخطوط 5 هزار و 500 تومان، حواله اورتوزایلین هم 5هزار و 200تومان و حواله متانول شیراز هم دو هزار و 800 تومان در هر کیلو عنوان می شود.

این در حالی است که با توجه به افزایش بی سابقه قیمت دلار در بازار ایران  نرخ محصولات وارداتی مواد شیمیایی روند صعودی داشته است.

در همین حال با توجه به بخش نامه صادر شده مبنی بر خرید مواد اولیه بر اساس خرید سال گذشته و کاهش سهمیه ها ، پیش بینی می شود محصولات شیمیایی با افزایش قیمت مواجه شوند.

همچنین در بازارهای آسیایی نیز در هفته جاری، قیمت متانول در چین به طور میانگین 392.5دلار در هر تن گزارش شد، بیشترین رقم متانول در چین و با رقم 394.5دلار در هر تن سی اف آر اعلام شده است.

در کره نیز روند قیمت متانول  به طور میانگین 421 دلار در هر تن سی اف آر گزارش شده است. در بازار تایوان متانول قیمت  406 دلار در هر تن سی اف آر قیمت گذاری شده است . در بازار هندوستان نیز متانول،  371دلار در هر تن سی اف آر نرخ گذاری شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار