کد خبر : 41609

تولیدکننده اصلی سعودی قیمت‌های پلی‌اتیلن ماه سپتامبر خود را افزایش داد

پتروتحلیل- در چین، تولیدکنندگان خاورمیانه‌ای به دنبال پایان تعطیلات عید قربان قیمت‌های جدید پلی‌اتیلن ماه سپتامبر خود را اعلام کردند. اگرچه، عرضه‌کنندگان قیمت‌های خود را افزایش دادند، تقاضا همچنان در میان سیر صعودی عرضه، روند نزولی بازارهای معاملات آتی و نگرانی‌های موجود در مورد ارزش پایین یوان، محدود باقی ماند.

به گزارش «پتروتحلیل»، میزان کلی قیمت‌های وارداتی برای پلی‌اتیلن سنگین در رقم 1260 تا 1370، برای پلی‌اتیلن سبک فیلم در رقم 1110 تا 1215 و برای پلی‌اتیلن سبک خطی فیلم در رقم 1100 تا 1145 (همگی CIF، نقدی) قرار گرفتند. علیرغم موضع صعودی تولیدکنندگان خاورمیانه‌ای، میزان‌های کلی با توجه به قیمت‌های پایین‌تر از عرضه‌کنندگان آسیایی و همچنین قیمت‌های رقابتی هندی، شاهد افزایش هفتگی 5 تا 20 دلار در هر تن بودند.

یکی از تولیدکنندگان بزرگ سعودی قیمت‌های جدید پلی‌اتیلن خود به چین را 10 تا 30 دلار در هر تن افزایش داد، درحالی‌که قیمت‌های پلی‌اتیلن سنگین قالب بادی خود را در میزان‌های ماه اوت ثابت نگه داشت. یکی از عوامل تولیدکننده اظهار داشت: «علیرغم تقاضای ضعیف، ازآنجایی‌که تولیدکننده بر این باور است که قیمت‌ها در حال حاضر به کف خود رسیده‌اند، قیمت‌های خود را افزایش داد.» دو تولیدکننده سعودی دیگر نیز قیمت‌های جدید پلی‌اتیلن سنگین خود را 20 دلار در هر تن و پلی‌اتیلن سبک خطی خود را 50 دلار در هر تن افزایش دادند. یکی از تاجران جهانی اشاره داشت: «تاجران در این هفته از خاورمیانه مقداری پلی‌اتیلن سبک و پلی‌اتیلن سبک خطی خریداری کردند. اگرچه، تقاضای کلی با توجه به ریسک‌های نرخ ارز و افزایش عرضه‌های وارداتی، همچنان اندک است.» عرضه‌ها از هند و خاورمیانه بالاتر بودند، که غیاب محموله‌های آمریکایی در بازار را خنثی کردند. یکی از تاجران گفت: «عرضه‌کنندگان خاورمیانه‌ای با توجه به محدودیت تقاضا در دیگر مناطق نظیر ترکیه، جنوب شرق آسیا و اروپا، در حال تغییر دادن جهت محموله‌های خود به چین هستند.»

در چین، میزان کلی قیمت‌های داخلی در مقایسه با هفته گذشته، در بازه بالایی ثابت بود و در بازه پایینی 15 تا 30 دلار در هر تن کاهش داشت. جو بازار با توجه به سیر صعودی عرضه و روند نزولی بازارهای معاملات آتی، ضعیف باقی ماند. یکی از تاجران اشاره داشت: «عرضه کلی پلی اولفین دو تولیدکننده بزرگ سعودی تا میزان 830000 تن افزایش‌یافته است. خریداران با انتظار کاهش بیش‌ازپیش قیمت‌ها، فعالیتی نداشتند.»

پیش‌بینی می‌شود جو بازار در کوتاه‌مدت با توجه به افزایش عرضه‌های داخلی و وارداتی و همچنین روند نزولی بازارهای معاملات آتی، ضعیف باقی بماند. اگرچه، انتظار نمی‌رود که معامله‌کنندگان تغییرات عمده‌ای را در قیمت‌ها شاهد باشند، و اضافه کرد: «فعالیت بازار باید به‌ندرت هم‌زمان با فصل کشاورزی افزایش یابد.»

سرخط خبرها

  • تولیدکننده اصلی سعودی قیمت‌های پلی‌اتیلن ماه سپتامبر خود را افزایش داد
  • افزایش عرضه از هند و خاورمیانه
  • تقاضا در حد نیازهای اساسی خریداران باقی ماند
  • نگرانی‌ها در مورد ارزش پایین ارز ادامه میابد
  • سیر نزولی بازارهای معاملات آتی جو را تحت‌فشار قراردادند
  • پلی‌اتیلن وارداتی (دلار در هر تن): پلی‌اتیلن سنگین فیلم 1260 تا 1370 / پلی‌اتیلن سبک فیلم 1110 تا 1215 / پلی‌اتیلن سبک خطی فیلم 1100 تا 1145 (CIF)

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار