کد خبر : 41483

میانگین قیمت‌های پروپیلن اکسید در چین با کاهش 250 یوانی (37 دلار در هر تن) نسبت به هفته گذشته به 11550 یوان در هر تن (DEL) رسید

پتروتحلیل-احتمال می‌رود قیمت‌های نقدی پروپیلن اکسید داخلی چین از تعطیلی ناگهانی واحدها افزایش پیدا کند.

به گزارش «پتروتحلیل»، پیش‌بینی می‌شود عرضه با فعالیت مجدد واحدهای Wanhua Chemical و Jinling Chemical در اواخر ژوئیه افزایش پیدا کند.

اگرچه، پیش‌بینی می‌شود افزایش عرضه به دنبال تعطیلی واحد Jishen Chemical در شمال شرق چین در اوایل اوت محدود شود.

تأخیر در فعالیت مجدد واحد (Nanjing KUMHO GPRO Chemical (NKGC) در شرق چین این وضعیت را تشدید کرده است.

طبق گفته منابع بازار، پیش‌بینی می‌شود عرضه اضافی از شرکت S-Oil کره جنوبی با ظرفیت 300000 تن در سال پروپیلن اکسید که در اکتبر سال جاری به سواحل چین خواهد رسید قیمت‌ها را تحت‌فشار قرار دهد.

منبع گفت، این واحد تولید آزمایشی خود را در ژوئیه آغاز کرد و پیش‌بینی می‌شود که در ماه اوت به میزان تولید مدنظر خود دست پیدا کند.

یکی از عرضه‌کنندگان چینی گفت: «احتمال می‌رود تقاضای پلی ال صنایع پایین‌دستی در بیشتر ماه اوت اندک باقی بماند.»

او اضافه کرد: «اما امید هست که در پایان ماه و با نزدیکی فصل اوج تبادلات تقاضا افزایش پیدا کند.»

طبق داده‌های آیسیس، در 3 اوت، میانگین قیمت‌های پروپیلن اکسید در چین با کاهش 250 یوانی (37 دلار در هر تن) نسبت به هفته گذشته به 11550 یوان در هر تن (DEL) رسید.

قیمت‌های داخلی در اواسط هفته افت داشتند و بعدازآن در اواخر هفته و با اخبار تعطیلی غیرمنتظره واحد Jishen Chemical تا مقداری بهبود یافتند.

تقاضای خرید جان دوباره به خود گرفت و تجدید ذخایر آغاز شد.

داده‌های آیسیس نشان داد، در بازار وارداتی نقدی، میانگین قیمت‌های پروپیلن اکسید با 10 دلار کاهش در روز 27 ژوئیه به 1455 دلار در هر تن (CFR چین) رسیدند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار