کد خبر : 41314

با توجه به فصل بارندگی، تقاضا محدود است. با وجود این، احتمال می‌رود با کاهش ارزش دانگ، قیمت‌های داخلی مقبولیت بیشتری پیدا کنند

پتروتحلیل- به دلیل تشدید تنش‌های جنگ تجاری در دنیا، اکثر ارزهای آسیایی در ماه گذشته در برابر دلار آمریکا کاهش ارزش داشته‌اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، معامله‌کنندگان بازارهای پی وی سی جنوب‌شرق آسیا اشاره داشته‌اند که کاهش ارزش ارزها به همراه مسئله پایین بودن میزان عرضه اخیراً علی‌رغم این مسئله که تقاضا در فصل رکود چندان زیاد نیست، فشاری افزایشی به قیمت‌های منطقه وارد آورده است.

تولیدکننده‌ای داخلی در ویتنام قیمت‌های پی وی سی ماه جولای خود را برای بازار داخلی این هفته با افزایش‌های 1،180،000 تا 1،280،000 دانگ در در هر تنی (معادل 51 تا 56 دلار با نرخ برابری جدید) در مقایسه با ماه ژوئن اعلام کرد. یکی از منابع نزدیک به این تولیدکننده، تصمیم شرکت برای افزایش نرخ‌ها را به محدودیت در عرضه در داخل کشور و همچنین کاهش اخیر ارزش دانگ ویتنام در برابر دلار آمریکا نسبت داد.

یک تولیدکننده‌ی ویتنامی دیگر پی وی سی اظهار داشت: «با توجه به فصل بارندگی، تقاضا محدود است. با وجود این، احتمال می‌رود با کاهش ارزش دانگ، قیمت‌های داخلی مقبولیت بیشتری پیدا کنند.»

در بازار داخلی پی وی سی اندونزی و در زمان نشر این مطلب، معامله‌کنندگان هنوز قیمت‌های جدید ماه جولای را دریافت نکرده‌اند. آمیزه‌کاری اظهار داشت: «اخیراً روپیه نیز نسبت به دلار آمریکا در حال کاهش بوده است. عقیده داریم مسئله ارز عرضه‌کنندگان پی وی سی منطقه را مجبور به اتخاذ رویکردی خواهد کرد تا قیمت‌های ماه جولای را افزایش دهند. همچنین میزان عرضه در منطقه محدود است.»

تاجری در مالزی برای قیمت‌های پی وی سی گرید k67 خود افزایش‌های مختصری اعمال کرد و اظهار داشت: «ما با توجه به کاهش ارزش رینگیت مالزی در برابر دلار آمریکا قیمت‌های خود را افزایش داده‌ایم. تقاضا نیز چندان بالا نیست چراکه خریداران ترجیح می‌دهند همچنان بیرون از بازار بمانند.»

تبدیل‌کننده‌ای تایوانی نیز گزارش داد: «شنیده‌ایم تولیدکننده‌ای داخلی برنامه دارد قیمت‌های پی وی سی ماه جولای خود را حدوداً 3000 بات در هر تن (معادل 90 دلار با نرخ برابری اخیر) بالا ببرد. نظر به فصل بارندگی، مصرف پی وی سی این روزها در تایلند خیلی پایین است، با این حال بازار به تاثیر از کاهش ارزش بات تایلند در برابر دلار آمریکا با فشار افزایشی روبه‌رو است.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار