کد خبر : 41308

تقاضا در بازار داخلی به علت پیش رو بودن فصل حج مناسب است اما عرضه به دلیل تعطیلی یک واحد تولیدی در منطقه، نسبتاً محدود است

پتروتحلیل- «سابیک»، تولیدکننده‌ی بزرگ از عربستان سعودی قیمت‌های ماه جولای پلی اتیلن خود برای چین و مصر را با سیاست‌های قیمت‌گذاری متفاوتی اعلام کرده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، در چین، نماینده‌ی این تولیدکننده عربستان سعودی گزارش داد این شرکت قیمت‌های پلی اتیلن ماه جولای خود را برای چین 30 دلار در هر تن برای پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سبک خطی گرید فیلم کاهش داده و برای قیمت‌های پلی اتیلن سنگین گرید فیلم نیز نسبت به ماه گذشته 50 دلار کاهش درنظر گرفته است.

این نماینده اظهار داشت: «این تولیدکننده قیمت‌های پلی اتیلن ماه جولای خود را به این دلیل کاهش داده است که تقاضای خریداران چینی برای محموله‌ها وارداتی پایین آمده است، آن هم به تاثیر از کاهش ارزش یوان در برابر دلار آمریکا که ناشی از تشدید جنگ تجاری با آمریکا است. همچنین، ما هنوز در فصل رکود خرید و فروش پلی اتیلن هستیم.»

در خصوص مصر نیز معامله‌کنندگان گزارش دادند این تولیدکننده تصمیم به حفظ قیمت‌های پلی اتیلن ماه جولای خود را دارد، آن هم پس از آنکه قیمت‌های پیشنهادی‌شان در دو ماه اخیر روندی ثابت تا کاهشی داشته است. ثبات قیمت‌های این تولیدکننده‌ی بزرگ عمدتاً نیز به کم‌رونقی تبادلات در داخل این کشور نسبت داده شد.

آنها بیان داشتند: ‌«قیمت‌های پلی اتیلن ماه جولای این تولیدکننده نیز بدون تغییر نسبت به قبل اعلام شدند؛ قیمت‌هایی که مطابق با انتظارات ابتدایی ما بر اساس مشکل اندک بودن فعالیت‌های بازار به تاثیر از افزایش هزینه‌ها و جریان نامناسب نقدینگی بودند. انتظار داریم تولیدکنندگان دیگر خاورمیانه از این تولیدکننده‌ی بزرگ پیروی کنند و قیمت‌های پیشنهادی برای مصر را بدون تغییر نسبت به قبل برای ماه جولای اعلام کنند.»

در این میان، همانطور که مورد انتظار معامله‌کنندگان بود، تولیدکننده‌ی بزرگ سعودی قیمت‌های پلی اتیلن ماه جولای خود را برای بازار داخلی نیز با ثبات نسبت به ماه ژوئن اعلام کرد.

تاجری خاطرنشان کرد: «تقاضا در بازار داخلی به علت پیش رو بودن فصل حج مناسب است اما عرضه به دلیل تعطیلی یک واحد تولیدی در منطقه، نسبتاً محدود است.»

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار