کد خبر : 41289

جمع تولیدات پتروشیمی امیرکبیر یک میلیون و ۳۳۳هزار و ۶۳۷ تن است

پتروتحلیل- سود هر سهم پتروشیمی امیرکبیر محقق و حسابرسی شده، ۱۴۱۴ریال رقم خورده که ۲۰درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش «پتروتحلیل»، بر اساس گزارش درج شده در سایت کدال شرکت پتروشیمی امیرکبیر، سود خالص حسابرسی شده بالغ بر ۵۰۹  میلیارد  تومان می باشد.

براساس این گزارش، جمع تولیدات پتروشیمی امیرکبیر یک میلیون و ۳۳۳هزار و ۶۳۷ تن است.

همچنین در عمده تولید شرکت پتروشیمی امیرکبیر ،حدود ۳۴۳ هزارتن اتیلن تولید محقق شده و پلی اتیلن سبک خطی ،پلی اتیلن سنگین و سبک به ترتیب به میزان ٢٢٤و ١١٨و ١٨١ هزار تن تولید شده است همچنین مبلغ فروش شرکت بالغ بر ۳هزار و ۳۳۱میلیارد تومان بوده که ۲۷.۴۱درصد از سال قبل بیشتر است.

براساس این گزارش، شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور سرعت بخشیدن به فعالیت های اجرایی طرح های توسعه صنایع پتروشیمی و استفاده از مشارکت و سرمایه گذاری داخلی و خارجی اقدام به تاسیس شرکت پتروشیمی امیرکبیر (سهامی عام) به عنوان مجری طرح های در دست اجرا کرد.

در این راستا در اریبهشت ۱۳۷۷، شرکت پتروشیمی امیرکبیر به عنوان مجری طرح الفین ششم انتخاب شد، طرح الفین ششم از طرح های مصوب برنامه پنج ساله دوم شرکت ملی صنایع پتروشیمی محسوب می شود.

مجتمع پتروشیمی امیرکبیر در بندرامام خمینی (ره) در جنوب منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و در سایت ۴ حدود شمال غربی مجتمع پتروشیمی بندرامام، در زمینی به مساحت ۵۶ هکتار واقع است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار