کد خبر : 41283

معامله‌کنندگان ترک همچنان مشغول ارزیابی اصلاحیه‌ی سیستم پردازش داخلی و عوارض گمرکی اضافه‌شده برای پی وی سی آمریکا هستند که با هدف مهار واردات از این کشور مطرح شده‌اند. انتظارات مختلفی نیز مطرح شده است

پتروتحلیل- وزارت اقتصاد ترکیه در واکنش به عوارض گمرکی فولاد و آلومینیوم دولت ترامپ در اوایل ماه ژوئن، از اعمال عوارض گمرکی وارداتی بر فهرستی از محصولات آمریکایی خبر داد.

به گزارش «پتروتحلیل»، بر اساس گزارش مورخ 25 ماه ژوئن خبرگزاری Official Gazette، تدابیر احتیاطی در خصوص محصولات موردنظر در روز 21 این ماه صورت گرفته است. درنتیجه، پی وی سی آمریکایی علاوه بر 6/5 درصد عوارض گمرکی و 18/81 درصد عوارض ضد دامپینگ مشمول 25 درصد عوارض اضافی نیز خواهد شد.

پیش از این هم این وزارتخانه اصلاحیه‌ای در اواخر ماه می منتشر کرد مبنی بر اینکه کالاهای مشخص‌شده در بخش‌های مشخصی از ‌‌جدول تعرفه‌های گمرکی ترکیه، ازجمله پی وی سی (پلی وینیل کلراید)، در قالب «سیستم پردازش داخلی» یا «تبدیل به محصول ثانویه»، دیگر از آمریکا وارد نخواهند شد. 

این محصولات تنها از اروپا، آفریقا، آسیا، آمریکای جنوبی و میانی، اقیانوسیه، کانادا و مکزیک قابل واردات خواهند بود.  

معامله‌کنندگان ترک همچنان مشغول ارزیابی اصلاحیه‌ی سیستم پردازش داخلی و عوارض گمرکی اضافه‌شده برای پی وی سی آمریکا هستند که با هدف مهار واردات از این کشور مطرح شده‌اند. انتظارات مختلفی نیز مطرح شده است. 

تاجری اظهار داشت: «حتی اگر موضوع پروانه صادرات مجدد کماکان به قوت خود باقی بماند، به‌نظر دیگر پی وی سی آمریکایی چندان برای تبدیل‌کنندگان مقرون به صرفه نیست، مگر آنکه کسی منابع مالی مناسبی داشته باشد. مصرف‌کنندگان باید توجه خود را به منابع دیگر و یا تولیدکننده داخلی معطوف بکنند.» 

یک پروفیل‌ساز گزارش داد علی‌رغم کاهش میزان محموله‌های آمریکا در بازار، مسئله‌ای بابت عرضه و موجودی وجود ندارد. وی بیان داشت: «محموله‌های دیگر منابع ازجمله برزیل، عربستان سعودی، روسیه و اوکراین با مسئله نبود محموله‌های از آمریکا تا حدی تعادل برقرار کرده است. با این حال، هنوز منتظر حصول یک دید بهتر حول وضعیت پی وی سی آمریکایی هستیم.» 

 با وجود این، قیمت‌های کنونی دیگر محموله‌های مشمول عوارضِ پی وی سی، به نظر برخی معامله‌کنندگان بالا است. تجدید نظر در خصوص سیستم پردازش داخلی هنوز رسمی نشده و ممکن است به دلیل اعتراضات سازندگان محصولات نهایی جریان کار عوض شود. 

در سال 2017، آمریکا حدوداً 14 درصد سهم بازار وارداتی پی وی سی ترکیه را در اختیار داشته است. سال گذشته، ترکیه بیش از 103 هزار تن پی وی سی آمریکایی وارد کرد و این کشور بعد از فرانسه، دومین واردکننده این محصول از آمریکا بود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار