کد خبر : 41280

اجرای کمپین آلودگی هوا توسط دولت چین برای بهبود وضع محیط زیست؛

برخی از واحدهای تولیدی پتروشیمی مثل تولیدکنندگان پارچه پالتویی و چسب با شمار بیشتری از احکام اجباری برای تعطیلی واحدهای تولیدی خود از جانب مسئولان محیط زیست مواجه شده‌اند

پتروتحلیل- وزارت محیط زیست کشور چین اعلام کرده این کشور در آینده به صورت جامع به اقدامات خود برای محافظت از محیط زیست و کاهش آب و هوا خواهد افزود تا نسبت به بهبود کلی وضع کیفیت محیط زیست به موفقیت دست یابد.

به گزارش «پتروتحلیل»، این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای که در تارنمای خود منتشر کرد اهداف سفت و سختی در خصوص کیفیت هوا، آب و خاک مشخص و تبیین کرد.

این اطلاعیه بیان می‌داشت تا سال 2020 شهرهای بزرگ باید در شاخص کیفیت هوا به حد حداقلی 80 درصد روزهای سالم برسند، حداقل 70 درصد آب کشور باید کیفیت مناسب داشته باشد و اینکه حدود 90 درصد خاک آلوده قابلیت استفاده بدون خطر داشته باشد.

به همین شکل تا سال 2020 میزان نشر آلاینده سولفور دی‌اکسید و نیتروژن‌اکسید نسبت به حدود مشخص شده در سال 2015، 15 درصد کمتر خواهد بود.

مراکز حکومتی محلی ملزم به اعلام برنامه‌های خود برای دست‌یابی به این اهداف شدند.

تعطیلی کارخانه‌جات آلاینده و حذف ظرفیت مازاد در صنایعی مثل فولاد و سیمان نیز تسریع خواهد شد.

برخی از واحدهای تولیدی پتروشیمی مثل تولیدکنندگان پارچه پالتویی و چسب با شمار بیشتری از احکام اجباری برای تعطیلی واحدهای تولیدی خود از جانب مسئولان محیط زیست مواجه شده‌اند.

یک تولیدکننده مواد افزودنی در ستان هبی اظهار داشت: « دولت اقدام به نصب یک سیستم نظارت آنلاین بر میزان آلاینده‌ها در واحدهای تولیدی ما کرده است. زمانی که نسبت به گذر از حد نشر آلاینده‌ها ما اخطاری بدهند باید تولید را متوقف کنیم.

این مسئله کار ما و کار عرضه‌کنندگان و مشتریان ما را دچار اختلال می‌کند.»

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار