کد خبر : 41268

توضیحات مدیرعامل پتروشیمی آبادان درباره حادثه آتش سوزی این مجتمع؛

این واحد در سرویس بوده و به واحد PVC هیچ‌گونه آسیبی نرسیده است، فقط واحد 600 این پتروشیمی آسیب‌دیده و با بررسی دقیق به‌زودی این واحد تعمیر، بازسازی و وارد مدار تولید خواهد شد

پتروتحلیل- مدیرعامل پتروشیمی آبادان درباره آتش سوزی این مجتمع گفت: علت حادثه در حال کارشناسی است و با توجه به اینکه تعمیرات کامل  این واحد به‌موقع  انجام‌شده بود، این آتش‌سوزی در ریبویلرهای واحد اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه  آتش‌سوزی در یکی از واحدهای 600 اتفاق افتاده گفت: خوشبختانه از سرایت آتش به سایر واحدها و مخازن جلوگیری شده و با همکاری پالایشگاه آبادان و خدمات ایمنی شهرداری‌های آبادان، خرمشهر، ماهشهر و شادگان این واحد کاملاً تخلیه و ایمن‌سازی شد و امیدواریم این اتفاقات دیگر رخ ندهد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آبادان بیان کرد: این واحد در سرویس بوده و به واحد PVC هیچ‌گونه آسیبی نرسیده است، فقط واحد 600 این پتروشیمی آسیب‌دیده و با بررسی دقیق به‌زودی این واحد تعمیر، بازسازی و وارد مدار تولید خواهد شد.

وی افزود: کلیه مصدومان 10 نفر بوده‌اند که متأسفانه یک از آن‌ها فوت‌شده و به خانواده وی تسلیت می‌گوییم. همچنین یکی دیگر از مصدومان به تهران اعزام و 4 نفر دیگر هم مرخص شدند.

جبرائیلی با بیان این‌که مهم‌ترین محصول پتروشیمی PVC است، عنوان کرد: در پتروشیمی آبادان سالانه 6 هزار تن پی‌وی‌سی تولید می‌شود و در برنامه افزایش ظرفیت، تولید به بیش از 80 هزار تن در سال خواهد رسید.

وی افزود: هزار و 300 نفر به‌طور مستقیم در پتروشیمی آبادان شاغل هستند و این برای سهام‌داران و وزارت که تأکیدشان بر حفظ اشتغال است، بسیار مهم است.

مدیرعامل پتروشیمی آبادان گفت: از کلیه مسئولان شهری و استانی و همکاران به خاطر مقابله و مدیریت این حادثه سپاسگزاری می‌کنم  و امیدواریم دیگر شاهد بروز چنین حوادثی در پتروشیمی آبادان نباشیم.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار