کد خبر : 41232

در بازار نفت خام، به تاثیر از احتمال افزایش میزان عرضه از سوی اوپک، رویکرد سرمایه‌گذاران به بازار تضعیف شد

پتروتحلیل- به علت نگرانی‌هایی که از تشدید درگیری تجاری بین آمریکا و چین بروز کرده‌اند، سهام بسیاری از شرکت‌های بزرگ آسیا و همچنین نفت خام در بازار معاملات آتی دنیا در روز دوشنبه سقوط داشتند.

به گزارش «پتروتحلیل»، در ساعت 10 و نیم به وقت سنگاپور، سهام شرکت پتروشیمی میتسوبیشی ژاپن 3/03 درصد کاهش داشت، سهام شرکت پتروشیمی Mitsui با 2/89 درصد افت همراه شد و شاخص Nikkei 225 نیز 0/99 درصد پایین آمد و به 22626/07 رسید.

بازارهای چین و هنگ کنگ روز دوشنبه به مناسبت تعطیلات جشنواره Dragon Boat تعطیل هستند.

در کره‌ی جنوبی، سهام شرکت LG Chem دچار 0/54 درصد افت شد و شرکت OCI Co نیز 2/74 درصد کاهش یافت و شاخص بازار اصلی سهام کره‌ی جنوبی، KOSPI، دچار 0/79 درصد افت شد و به00 /2،385  رسید.

در تایلند شرکت PTT Global Chemical یا (PTTGC) نیز 0/30 درصد افت سهام داشت.

قیمت‌های نفت خام روز دوشنبه تحت فشار ماند؛  قیمت نفت خام موعد ماه جولای در بازار معاملات آتی وست تگزاس اینترمیدیت در بازار بورس کالای نیویورک 1/25 دلار در هر بشکه کاهش یافت و به 63/81 دلار رسید و نفت خام برنت بورس بین قاره‌ای (ICE) موعد ماه آگوست 83 سنت افت کرد و به 72/61 دلار در هر بشکه رسید.

در روز 16 ماه ژوئن بود که چین اعلام کرد در پاسخ به اقدام دولت ترامپ منبی در اعمال عوارض گمرکی در آمریکا، برای 50 میلیارد دلار از محصولات وارداتی آمریکا 25 درصد عوارض گمرکی را اعمال خواهد کرد.

قرار است عوارض اعمالی برای 34 میلیارد دلار از واردات آمریکا ششم ماه جولای لحاظ شود و شامل محصولات کشاورزی مثل ذرت و سویا خواهد بود.

عوارض اعمالی 16 میلیارد دلار باقی مانده که شامل نفت خام، نفتا، اِل پی جی و گاز طبیعی می‌شود نیز بعد از این تاریخ لحاظ خواهد شد.

در بازار نفت خام، به تاثیر از احتمال افزایش میزان عرضه از سوی اوپک،  رویکرد سرمایه‌گذاران به بازار تضعیف شد.

سران اوپک روز 22 ماه ژوئن برای بحث درخصوص افزایش سطح تولید در وین دیدار خواهند کرد؛ آن هم پس از اظهاراتی که وزیر انرژی روسیه درباره حمایت قطعی روسیه و عربستان سعودی از افزایش عرضه مطرح کرد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار