کد خبر : 41231

با توجه به حجم عرضه پایین پتروشیمی بندر امام و فروش سلف یک ماهه زایلین مخلوط، تقاضا برای این محصول در بازار ایران افزایش پیدا کرده است

پتروتحلیل- قیمت متانول پتروشیمی شیراز در هفته جاری و در بازار ایران با روندی ثابت نسبت به هفته قبل حدودا 2 هزارتومان در هر کیلو توسط معامله گران پیشنهاد شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، به نقل از از کانگورو، وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی، همچنین قیمت زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام هم در بازار ایران با افزایش به  4 هزارو 250 تومان رسید، قیمت ارتوزایلین نیز با روندی ثابت نسبت به هفته گذشته  3هزار 950 تومان در هر کیلو پیشنهاد شد.

در همین حال قیمت حواله زایلین مخلوط 3 هزار و 900 تومان، حواله اورتوزایلین 3 هزار و 600 تومان و حواله متانول پتروشیمی شیراز هم یک هزار و 700 تومان در هر کیلو عنوان می شود.

این در حالی است که با توجه به حجم عرضه پایین پتروشیمی بندر امام و فروش سلف یک ماهه زایلین مخلوط، تقاضا برای این محصول در بازار ایران افزایش پیدا کرده است.

همچنین با توجه به خبر های ضد و نقیض مبنی بر تصمیم جدید دولت که قرار است نرخ سومی در سامانه جدید ارزی به 3800 و 4200 تومان اضافه شود، پیش بینی از آینده بازار دشوار است.

 در همین حال با توجه به مشخص نبودن محدودیت های اعمال شده از سوی دولت برای واردات محصولات شیمیایی و میزان و چگونگی تخصیص  ارز به برخی محصولات، معامله گران، فروش محصولات خود به خصوص کالاهای وارداتی را متوقف کرده اند.

از سوی دیگر در بازارهای آسیایی  نیز در هفته جاری، قیمت متانول  اندکی در چین کاهش  داشت و به طور میانگین 370 دلار در هر تن گزارش شد، بیشترین رقم متانول در چین 405 دلار در هر تن سی اف آر اعلام شده است. در کره نیز روند قیمت متانول  با کاهش مواجه و به طور میانگین 395 دلار در هر تن سی اف آر گزارش شده است. همچنین در سنگاپور و مالزی قیمت متانول روندی ثابت داشت و حدودا 420 دلار در هر تن سی اف آر اعلام شد، اما در تایوان و هندوستان، روند بازار اندکی نزولی بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار