کد خبر : 41209

این در حالی است که با توجه به نوسانات اندک و افزایش قیمت اورتوزایلین و کاهش قیمت زایلین مخلوط، احتمالا هفته جاری با توجه به حجم پایین عرضه پتروشیمی بندرامام، زایلین مخلوط باز هم با رقابت روبه رو خواهد شد

پتروتحلیل- قیمت متانول پتروشیمی شیراز در هفته جاری و در بازار ایران با روندی ثابت نسبت به هفته قبل حدودا 2 هزارتومان در هر کیلو توسط معامله گران پیشنهاد شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، به نقل از از کانگورو، وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی، همچنین قیمت زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام هم در بازار ایران حدودا 4 هزارو 200 تومان و قیمت ارتوزایلین 3هزار 950 تومان در هر کیلو پیشنهاد شده است.

در همین حال قیمت حواله زایلین مخلوط 3 هزار و 850 تومان، حواله اورتوزایلین هم 3 هزار و 600 تومان و حواله متانول شیراز هم یک هزار و 750 تومان در هر کیلو عنوان می شود.

این در حالی است که با توجه به نوسانات اندک و افزایش قیمت اورتوزایلین و کاهش قیمت زایلین مخلوط، احتمالا هفته جاری با توجه به حجم پایین عرضه پتروشیمی بندرامام، زایلین مخلوط باز هم با رقابت روبه رو خواهد شد.

همچنین با توجه به رقابت همیشگی در بازار  متانول شیراز احتمالا این محصول مانند هقته قبل با 10 درصد رقابت خریداری می شود.

در بازار زایلین مخلوط نیز به دلیل عرضه کم پتروشیمی بندرامام، احتمالا این محصول با رقابت معامله خواهد شد.این در حالی است که حجم عرضه زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام حدودا 500 تن در هفته جاری است.

در همین حال در بازارهای آسیایی در هفته جاری، قیمت متانول اندکی در چین کاهش داشت و به طور میانگین 380 دلار در هر تن گزارش شد، بیشترین رقم متانول در چین 410 دلار در هر تن سی اف آر اعلام شده است. در کره اما روند قیمت متانول ثابت بود و به طور میانگین 415 دلار در هر تن سی اف آر گزارش شده است. همچنین در سنگاپور و مالزی قیمت متانول اندکی افزایشی یافت و حدودا 420 دلار در هر تن سی اف آر اعلام شد، اما در تایوان و هندوستان اندکی روندی نزولی داشت.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار