کد خبر : 41197

ین گزارش نشان داد 25 درصد از 2 و نیم میلیون تن ضایعات پی وی سی موجود در اروپا در سال 2017 بازیافت شده و این مقدار نیز در تقریباً تمامی کشورهای اروپایی رو به افزایش است

پتروتحلیل-بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وینیل‌پلاس (VinylPlus)، طرح 10 ساله‌ی صنعت پی وی سی اروپا در راستای توسعه پایدار، میزان بازیافت ضایعات پی وی سی در قالب این طرح به رقم 639،648 تن در سال 2017 رسید.

به گزارش «پتروتحلیل»، این گزارش نشان داد 25 درصد از 2 و نیم میلیون تن ضایعات پی وی سی موجود در اروپا در سال 2017 بازیافت شده و این مقدار نیز در تقریباً تمامی کشورهای اروپایی رو به افزایش است.

در چارچوب طرح وینیل‌پلاس از ماه ژانویه‌ تا دسامبر سال 2017، حدود 300 هزار تن پروفیل پنجره و محصولات ساختمانی مرتبط بازیافت شد. حدود 40 درصد از ضایعات پنجره، کرکره و پروفیل تولیدی مصرف‌کنندگان نهایی و بخش صنعتی، در آلمان، 30 درصد در بریتانیا و بقیه آن در سایر نقاط اتحادیه‌ی اروپا بازیافت شد.

این گزارش همچنین نشان داد حجم بازیافت در فرانسه و ایتالیا افزایش یافته اما بازار در آلمان تقریباً ثبات داشته و بازیافت‌کنندگان در بریتانیا از کم شدن پروفیل پنجره تولیدی مصرف‌کنندگان نهایی خبر داده‌اند.

وینیل‌پلاس اعلام کرد این طرح قرار است با همکاری کمیسیون اروپا میزان فعالیت‌های بازیافت فعلی را تا سال 2040 به 50 درصد حجم ضایعات پلاستیکی و همچنین 70 درصد حجم پلاستیک‌های بسته‌بندی برساند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار