کد خبر : 41182

پیش بینی ها از بازار پلیمر؛

انتظار می رود بیشتر کالاها مطابق پیش بینی ارائه شده در جدول، کاهش را تجربه کنند. همچنین انتظار می رود بیشترین پتانسیل کاهش نرخ هم برای پلی اتیلن سنگین اکستروژن و با بیش از 50 تومان کاهش به ازای هر کیلو باشد

پتروتحلیل- در هفته منتهی به 8 ژوئن 2018 روند قیمت محصولات پلیمری در بازارهای آسیایی تقریبا همچنان با ثبات بود.

به گزارش «پتروتحلیل»، در هفته جاری پلی اتیلن سنگین تزریقی با 48 دلار رشد، بیشترین افزایش نرخ را در بازار چین داشت. همچنین پلی اتیلن سنگین فیلم هم در بازار چین و منطقه GCC نسبت به 25 می، 5 لار افزایش را تجربه کرد.

در همین حال تغییرات قیمت های محصولات پلیمری نسبت به هفته 25 می 2018 اعلام می شود؛ چرا که در هفته گذشته، قیمت پایه محصولات پلیمری در بازار ایران اعلام نشد.

با این حال در بین کالاهایی که کاهش نرخ را تجربه کردند، پلی اتیلن سنگین اکستروژن با 30 دلار افت در منطقه جی سی سی بیشترین کاهش نرخ را داشت. پس از آن پلی اتیلن سبک خطی با 20 دلار کاهش در بازار چین قرار داشت. 

همچنین پلی اتیلن سبک فیلم هم در بازار چین 12 دلار و در منطقه GCC با 10 دلار کاهش مواجه شد. پلی پروپیلن های نساجی نیز کاهش اندک 5 دلاری را در بازارهای منطقه GCC تجربه کرده اند. قیمت تمامی محصولات در بازار ترکیه در این هفته با ثبات بود. قیمت PVC هم در دو هفته گذشته تغییری را تجربه نکرد.

در همین حال با فرض ثبات دلار و با نرخ حدودا 4 هزار و 220 تومانی، انتظار می رود بیشتر کالاها مطابق پیش بینی ارائه شده در جدول، کاهش را تجربه کنند. همچنین انتظار می رود بیشترین پتانسیل کاهش نرخ هم برای پلی اتیلن سنگین اکستروژن و با بیش از  50 تومان کاهش به ازای هر کیلو باشد. احتمالا پلی اتیلن سنگین تزریقی هم پتانسیل بیشترین افزایش نرخ و به میزان بیش از 60 تومان به ازای هر کیلو را داشته باشد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار