کد خبر : 41168

در همین حال قیمت متانول پتروشیمی شیراز در هفته جاری و در بازار ایران 2 هزارو 50 تومان در هر کیلو گزارش شده است

پتروتحلیل- زایلین مخلوط در بازار ایران در هفته جاری به دلیل عرضه اندک پتروشیمی بندرامام در بورس کالا، با رشد قیمت روبه رو شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، به نقل از از کانگورو، وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی، در هفته جاری پتروشیمی بندرامام 500 تن زایلین مخلوط در بورس کالا عرضه کرد، از سوی دیگر عدم بارگیری در روزهای اخیر به دلیل اعتصاب رانندگان حمل و نقل سبب کاهش حجم محموله های زایلین در بازار ایران شد.

به این ترتیب عرضه 500 تنی این کالا با رقابت 150 تا 200 تومانی توسط معامله گران بورسی خریداری شد. در همین حال تحویل یک ماهه پتروشیمی بندرامام به دلیل فروش های سلف نیز بر کاهش محموله های زایلین مخلوط در بازار ایران دامن زده است.

در همین حال قیمت متانول پتروشیمی شیراز در هفته جاری و در بازار ایران 2 هزارو 50 تومان در هر کیلو گزارش شده است.

همچنین قیمت حواله زایلین مخلوط 3 هزار و 800 تومان، حواله اورتوزایلین هم 3 هزار و 600 تومان و حواله متانول شیراز هم یک هزار و 750 تومان در هر کیلو عنوان می شود.

پیش بینی می شود با ثابت ماندن دلار و کاهش نرخ جهانی، قیمت زایلین و اورتوزایلین با روندی کاهشی نسبت به هفته قبل مواجه شود. از سوی دیگر با توجه به کاهش اندک قیمت جهانی متانول در بازارهای آسیایی، احتمالا قیمت این کالا در بازار ایران نیز اندکی کاهش یابد.

در همین حال در بازارهای آسیایی در هفته جاری، قیمت متانول 410 دلار در هر تن در منطقه چین و به صورت سی اف آر اعلام شده است. براساس این گزارش قیمت متانول مانند هفته گذشته در بازه بالایی410 دلار در هر تن گزارش شده و در بازه پایینی اندکی کاهش داشت.  در سنگاپور و مالزی قیمت متانول اندکی افزایشی بود، اما در تایوان، کره جنوبی و هندوستان روندی نزولی داشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار