کد خبر : 41140

از سوی شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی مطرح شد؛

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی پیشنهاد ایجاد یک کسنرسیوم لجستیکی و تشکیل ناوگان تخصصی حمل دریایی و جاده ای پتروشیمی را به شرکت تجارت صنعت خلیج فارس و پایانه ها و مخازن پتروشیمی ارایه داد

پتروتحلیل- پیشنهاد ایجاد یک کنسرسیوم لجستیکی و تشکیل ناوگان تخصصی حمل دریایی و جاده ای پتروشیمی با توجه به  نزدیک بودن شروع تحریم ها علیه ایران توسط شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی ارایه شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی پیشنهاد ایجاد یک کسنرسیوم لجستیکی و تشکیل ناوگان تخصصی حمل دریایی و جاده ای پتروشیمی را به  شرکت تجارت صنعت خلیج فارس و پایانه ها و مخازن پتروشیمی ارایه داد.

براساس این گزارش، با توجه اینکه در برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور 1400 ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور به 130 میلیون تن و صادرات این بخش به 65 میلیون تن خواهد رسید. این توسعه چشمگیر صادرات کشور در حال حاضر و نیز طی سال های آینده هم زمان با تهدیدهای جدی و متعدد بازار ایجاب می کند که مجموعه عوامل تصمیم ساز در صنعت پتروشیمی به سمت طراحی مدلی جامع در عرضه لجستیک برای تامین و صیانت از منافع حداکثری کشور و بنگاههای اقتصادی اقدام و حرکت کند.

از سوی دیگر در حال حاضر به صورت تقریبی بیش از 31.4 درصد ظرفیت تولیدی کشور در اختیار هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، 13.4 درصد در دست ساتا و گروه نفت و گاز پارسیان، 12.6 درصد در تملک صندوق بازنشستگی کشور و نفت و 8.4 درصد در اختیار سازمان تامین اجتماعی و 7 درصد هم در اختیار سهام عدالت است. 

از این رو شرکت بورسی مهندسی حمل و نقل پتروشیمی از شرکت های زیر و هم گروه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و سهام عدالت به دلیل داشتن تجربیات مفید در مدیریت لجستیک و  حمل دریایی در تحریم گذشته و نیز به منظور کمک به تحقق اهداف ملی برای مدیریت تحریم های احتمالی جدید در حوزه دریایی حفظ و ایجاد اشتغال در حوزه لجستیک، مدیریت منطقی هزینه ها در بخش های عملیات لجستیک علی الخصوص قیمت اجاره کشتی و حمل در حوزه دریا و جاده، جلوگیری از سوءاستفاده واسطه ها و مالکان کشتی، افزایش سودآوری برای مجتمع های پتروشیمی، توسعه هدفمند مدیریت زنجیره کالا و خدمات نظیر انبارداری و یا مخزن داری در بازارهای هدف، راه اندازی و توسعه ناوگان ملی پتروشیمی برای حمل مواد شیمیایی، گازها، جامدات و سامان دهی این امور مهم که سود پنهان صادرات محسوب می شود، آمادگی خود برای تشکیل یک کسنرسیوم دریایی با مشارکت دو شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی و شرکت تجارت صنعت خلیج فاس اعلام می کند.

 از این رو ضروری است شرکت ها با توجه به نزدیک بودن تحریم ها علیه ایران و نگرانی ها در این خصوص، اقدامات اجرایی و عملیاتی لازم را جهت تدوین روش و آیین نامه های مربوط برای تشکیل این ناوگان تخصصی لجستیک دریایی و جاده ای را انجام دهند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار