کد خبر : 41106

پیش بینی ها از بازار پلیمر؛

قیمت پی وی سی در بازار منطقه GCC با 5 دلار و در منقطه هندوستان 10 دلار افزایش را تجربه کرد تا بیشترین پتانسیل افزایش نرخ را در بین تمامی گروه ها داشته باشد

پتروتحلیل- قیمت های جهانی در بازارهای آسیایی در هفته منتهی به 25 مه 2018 باز هم روندی تقریبا متعادل و با ثبات داشت و قیمت ها در برخی از بازارها نوسان اندکی را تجربه کرد.

به گزارش"پتروتحلیل"، بدین ترتیب قیمت  پی وی سی در بازار منطقه GCC با 5 دلار و در منقطه هندوستان 10 دلار افزایش را تجربه کرد تا بیشترین پتانسیل افزایش نرخ را در بین تمامی گروه ها داشته باشد.

 پلی اتیلن سنگین بادی نیز در بازار ترکیه با 25 دلار افزایش رو به رو بود تا دیگر کالایی باشد که پتانسیل افزایش نرخ را داشته باشد.

 پلی اتیلن سنگین فیلم هم در بازار چین 10 دلار کاهش و در بازار ترکیه 15 دلار افزایش را داشت. پلی پروپیلن های نساجی نیز در بازار ترکیه اندکی افزایش را تجربه کرده بودند تا این گروه هم پتانسیل افزایش نرخ داشته باشد.

 پلی اتیلن سبک فیلم هم با 7 دلار کاهش در بازار چین رو به رو بود و در سایر بازارها روندی با ثبات داشت تا پتانسیل اندکی کاهش را داشته باشد. سایر کالاها هم انتظار می رود روندی با ثبات را تجربه کنند.

البته باید این نکته را مد نظر داشت که در هفته گذشته دفتر توسعه صنایع تکمیلی بدون هیچ دلیل منطقی قیمت پایه تمامی گروه ها را نزدیک به 3 درصد افزایش داد و حتی کالایی همچون PVC که باید کاهش نرخ پیدا می کرد با افزایش رو به رو شد. در نتیجه اگر این هفته هم قرار باشد این دفتر تصمیمی این چنینی اتخاذ کند باید منتظر اتفاقات غیر منتظره ای بود و شاید تمامی پیش بینی های انجام شده با وجود منطقی بودن آن ها ، با تغییر مواجه باشند. در نتیجه این مجموعه نمی تواند با قطعیت پیش بینی های انجام شده را تضمین کند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار