کد خبر : 41050

قیمت های پلی پروپیلن روند آرام صعودی خود را تا کنون حفظ کرده اند. اگرچه، از آنجایی که روند قیمت های پلی پروپیلن داخلی در اندونزی و ویتنام به دلیل آغاز ماه رمضان در این هفته، صعودی شده اند، مطمئن نیستیم که این افزایش قیمت ها پایدار باشند

پتروتحلیل- در هفته های گذشته، با تعطیلی های برنامه ریزی شده واحد ها در چندین واحد آسیایی در دوره می و جولای، افزایش میزان قیمت ها در چین و همچنین روند افزایشی قیمت های انرژی و روند صعودی قیمت های نقدی پروپیلن، جو بازار بهبود یافت. اگرچه، سیر افزایشی در اندونزی و ویتنام، با توجه به تقاضای نامناسب، آهسته بوده است.  

به گزارش «پتروتحلیل»، در اندونزی، در آغاز هفته، یکی از تولیدکنندگان داخلی قیمت های پلی پروپیلن خود را در حدود 10 دلار در هر تن افزایش داد. علیرغم این حقیقت که تقاضا به تدریج پیش از آغاز ماه رمضان کاهش میابد،  قیمت های پلی پروپیلن داخلی در کشور از اواسط آوریل روندی ثابت تا افزایشی را دنبال کرده اند.

یکی از تاجران در جاکارتا اظهار داشت: «قیمت های پلی پروپیلن روند آرام صعودی خود را تا کنون حفظ کرده اند. اگرچه، از آنجایی که روند قیمت های پلی پروپیلن داخلی در اندونزی و ویتنام به دلیل آغاز ماه رمضان در این هفته، صعودی شده اند، مطمئن نیستیم که این افزایش قیمت ها پایدار باشند.» یکی دیگر از تاجران اضافه کرد: «از آنجایی که ما تحت هیچ گونه فشار فروشی نیستیم، سیری صعودی را برای قیمت های پلی پروپیلن داخلی خود اتخاذ کرده ایم. از آنجایی که اکثر خریداران از قبل نیاز های ماه رمضان خود را پوشش داده اند، تقاضا کاهش یافته است.»

قیمت های پلی پروپیلن داخلی در هفته های گذشته در ویتنام نیز افزایش های اندکی را ثبت کرده اند، که عمدتا به دلیل روند صعودی در چین است که به بهبود جو بازار در این کشور کمک کرده است.

یکی از تولیدکنندگان بسته بندی اشاره داشت: «اخیرا عرضه پلی پروپیلن تهیه شده از زغال سنگ از چین بسیار محدود بوده است. بنابراین عرضه کنندگان داخلی با اطمینان بیشتری به سراغ افزایش قیمت ها می روند. افزایش قیمت های نقدی پروپیلن در آسیا نیز این امر را تقویت میکند.»

طبق داده های شاخص قیمت chemOrbis، در حال حاضر میانگین هفتگی قیمت های نقدی پروپیلن کره جنوبی (FOB) در بیشترین میزان خود از اویل فوریه هستند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار