کد خبر : 41041

انتظار می رود قیمت های پلی استایرن در روز های آتی با توجه به افزایش قیمت های صنایع بالادستی و همچنین بازار های انرژی در روند صعودی باقی بمانند

پتروتحلیل- در چین، قیمت های پلی استایرن در طی هفته، همراه با روند صعودی قیمت های نقدی استایرن که اخیرا به بیشترین میزان خود از اواخر فوریه رسیدند، شاهد افزایش بودند. به گزارش "پتروتحلیل"، سیر صعودی بازارهای معاملات آتی نفت خام و قیمت های نقدی بوتادین نیز این روند را تحت تاثیر قرار دادند، درحالیکه تقاضا با توجه به نیاز خریداران محدود باقی ماند.

در بازار وارداتی، میزان کلی قیمت های پلی استایرن معمولی در بین 1520 تا 1620 دلار در هر تن و برای پلی استایرن مقاوم 1540 تا 1670 دلار در هر تن (همگی CIF چین و نقدی) گزارش شدند. در مقایسه با هفته گذشته، میزان قیمت های پلی استایرن معمولی و پلی استایرن مقاوم شاهد افزایش هایی در حدود 10 تا 65 دلار در هر تن بودند.

یکی از تولیدکنندگان جنوب شرقی آسیا قیمت های پلی استایرن خود را در مقایسه با هفته گذشته 20 دلار در هر تن افزایش داد، درحالیکه یکی از تاجران گزارش داد که تولیدکننده تایوانی نیز قیمت های پلی استایرن خود را نسبت به هفته گذشته 30 دلار در هر تن افزایش داده است. یکی دیگر از تاجران اظهار داشت: «قیمت های پلی استایرن در این هفته با تکیه بر روند صعودی قیمت های استایرن افزایش یافت؛ اگرچه، تقاضای خرید به دلیل اینکه خریدارن با توجه افزایش های اخیر موضع احتیاطی گرفته اند، پایین باقی ماند. انتظار داریم قیمت های پلی استایرن در کوتاه مدت روندی ثابت تا کمی افزایشی را دنبال کنند.»

در بازار داخلی، قیمت های پلی استایرن در هر دو بازه در مقایسه با هفته گذشته 100 یوان در هر تن (16 دلار در هر تن) افزایش یافتند. یکی از منابع تولیدکننده چینی اظهار داشت: «قیمت های پلی استایرن داخلی در این هفته در پاسخ به سیر صعودی قیمت های نفت خام و خوراک استایرن افزایش یافتند، در حالیکه تقاضا هنوز اندک است.»

انتظار می رود قیمت های پلی استایرن در روز های آتی با توجه به افزایش قیمت های صنایع بالادستی و همچنین بازار های انرژی در روند صعودی باقی بمانند. عملیات تامین و نگهداری چندین واحد استایرن در داخل چین در دوره می تا ژوئن نیز پیش بینی ها را تقویت می کند.

• پلی استایرن روند صعودی را دنبال میکند

• قیمت های استایرن نقدی به بیشترین میزان خود از اواخر فوریه رسیدند

• سیر صعودی بازارهای معاملات آتی نفت خام

• افزایش قیمت های نقدی بوتادین روند صعودی را تقویت میکند

• احتیاط خریدارن در تجدید ذخایر

• تعطیلی واحد های استایرن در چین دورنمای بازار را تقویت می کند

• پلی استایرن وارداتی (دلار در هر تن): پلی استایرن معمولی 1520 تا 1620 / پلی استایرن مقاوم 1540 تا 1670 (CIF)

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار