کد خبر : 41003

اقبال اندک زایلین متاثر از سلف فروشی پتروشیمی بندرامام؛

قیمت مخلوط زایلین در هفته های اخیر به دلیل ترخیص های سه هفته ای پتروشیمی بندرامام روند با ثباتی طی کرده است و اقبال به بازار آن اندک است. به گفته کارشناسان بازار، پس از نوروز زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام به صورت سلف عرضه می شود و از این رو ترخیص محموله ها سه هفته زمان می برد

پتروتحلیل- قیمت متانول پتروشیمی شیراز امروز در بازار آزاد ایران پس از اتمام اورهال این مجتمع و کمبود عرضه آن روزهای اخیر به 2 هزار و 100 تومان در هر کیلو رسید.

به گزارش «پتروتحلیل»، به نقل از کانگورو، وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی، اولین عرضه پتروشیمی شیراز در هفته  گذشته و پس از اورهال مجتمع در بورس انرژی انجام شد، از این رو با توجه به اینکه هنوز محموله های متانول شیراز در بازار عرضه نشده است، قیمت متانول در بازار ایران در محدوده 2 هزار و 100 تومان قرار دارد، همچنین قیمت حواله متانول پتروشیمی شیراز یک هزار و 750 تومان گزارش شده است.

در همین حال قیمت زایلین در بازار بین 3900 تا 3950 تومان داد و ستد می شود و روند بازار نیز تغییرات خاصی نداشته است. همچنین قیمت حواله زایلین نیز حدودا 3 هزار و 400 تومان در هر کیلو عنوان می شود.

این در حالی است که قیمت مخلوط زایلین در هفته های اخیر روند با ثباتی طی کرده است و اقبال به بازار آن به دلیل ترخیص های سه هفته ای پتروشیمی بندرامام اندک است. به گفته کارشناسان بازار، پس از نوروز زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام به صورت سلف عرضه می شود و از این رو ترخیص محموله ها سه هفته زمان می برد.

از سوی دیگر معاملات متانول پتروشیمی شیراز در بورس انرژی با 10 درصد رقابت خریداری می شود و رغبت برای خرید این محصول بیشتر از پتروشیمی زاگرس است. در همین حال پتروشیمی فن آوران همچنان اورهال است، البته این مجتمع عرضه داخلی ندارد.

در هفته گذشته هم متانول پتروشیمی زاگرس به دلیل اورهال پتروشیمی شیراز با 10 درصد رقابت از سوی معامله گران روبه رو شد که انتظار می رود با وجود پایان اورهال در شیراز، رقابت برای متانول زاگرس کاهش یابد.

اما در بازارهای آسیایی متانول، قیمت این کالا در هفته جاری در چین، تایوان، سنگاپور، کره جنوبی و مالزی ثبات داشت. قیمت متانول در محدوده 395 دلار در هر تن و در بازار چین به صورت سی اف آر در هفته جاری گزارش شده است، در همین حال در بازار هندوستان قیمت متانول اندکی کاهش یافت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار