کد خبر : 41000

پیش‌بینی‌های متفاوت از بازار پی وی سی آسیا قبل از قیمت‌گذاری فورموسا در ماه جوئن؛

اگرچه این تولیدکننده‌ی بزرگ قیمت‌های ماه می را تا حد زیادی کاهش داد انتظار می‌رود که به دلیل افزایش قیمت‌ها در بازار داخلی چین قیمت‌ها را در ماه جوئن افزایش دهد

پتروتحلیل-نظر به اینکه تا هفته‌ی آینده یک تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی قیمت‌های پی وی سی مربوط به ماه جوئن را اعلام خواهد کرد، معامله‌کنندگان پی وی سی در بازار آسیا پیش‌بینی‌های متفاوتی دارند.

به گزارش «پتروتحلیل»، به دلیل اینکه از اوایل آوریل روند صعودی قیمت‌های پی وی سی در بازار داخلی چین ادامه دارد و همچنین به دلیل بهبود محتاطانه‌ی وضعیت تقاضا در بازار هند پس از کاهش قیمت‌ها در ماه می، برخی معامله‌کنندگان پیش‌بینی می‌کنند که این تولیدکننده‌ی بزرگ قیمت‌هایش را در بازارهای منطقه ثابت نگه داشته و یا به میزان جزئی افزایش دهد.

یک تاجر تایوانی اعلام کرد: «بر این باور هستیم که به دلیل ادامه‌ی افزایش قیمت‌ها به دنبال تقاضای بالا در بازار داخلی چین و همچنین به دلیل افزایش هزینه‌ها و افزایش قیمت‌ها در بازار معاملاتی آتی، ممکن است این تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی قیمت‌های پیشنهادی جدید را اندکی افزایش دهد. همچنین این تولیدکننده‌ی بزرگ تصمیم دارد در ماه جوئن یا جولای کارخانه خود را به منظور تامین و نگهداری تعطیل کند.»

یک تاجر اندونزیایی اعلام کرد: «اگرچه این تولیدکننده‌ی بزرگ قیمت‌های ماه می را تا حد زیادی کاهش داد انتظار می‌رود که به دلیل افزایش قیمت‌ها در بازار داخلی چین قیمت‌ها را در ماه جوئن افزایش دهد.»

بنابر گفته‌ی یک تاجر مالزیایی: «نظر به دوره انتخابات موجود در کشور و همچنین اعلام قیمت‌ها توسط تولیدکننده‌ی بزرگ در ماه جوئن، در حال حاضر معامله‌کنندگان در مالزی کناره‌گیری کرده‌اند. انتظار می‌رود قیمت‌های پیشنهادی جدید ثابت بمانند و یا روند صعودی اندکی داشته باشند.»

یک تاجر فیلیپینی اظهار داشت: «نظرمان این است که احتمالا این تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی قیمت‌های ماه جوئن را ثابت نگه دارد چرا که ادامه‌ی روند صعودی قیمت‌های پی وی سی در بازار داخلی چین و فصل کاهش قیمت‌ها در بازار هند همدیگر را خنثی خواهند کرد.»

از طرفی با این انتظار که از ماه جوئن به بعد تقاضا همزمان با فصل بارندگی در هند کاهش پیدا می‌کند برخی معامله‌کنندگان انتظاراتشان را پایین آوردند. همچنین کاهش ارزش روپی هند نسبت به دلار آمریکا و کاهش اخیر قیمت‌های اتیلن به چنین انتظاراتی دامن زد.

یک منبع آگاه از این تولیدکننده بزرگ تایوانی بر این عقیده است که: «قیمت‌های بازار داخلی مربوط به ماه جوئن، هفته آینده اعلام خواهند شد. یا قیمت‌ها را ثابت نگه می‌داریم یا به میزان بسیار کم کاهش می‌دهیم چرا که در حال حاضر قیمت‌های پیشنهادی دیگر عرضه‌کنندگان اکثرا پایین‌تر از قیمت‌های ما در هند است.»

یک تاجر هندی گفت: «این تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی قیمت‌های پی وی سی در بازار داخلی ماه جوئن را با توجه به کاهش ارزش روپی هند اعلام خواهد کرد که باعث افزایش هزینه‌های واردات شده است. در این میان پیش‌بینی شده است که همزمان با شروع فصل بارندگی تقاضا کاهش یابد.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار