کد خبر : 40993

پالایشگاه های دولتی باتوجه به بالا بودن میزان ذخایرشان در آغاز ماه می تمایلی به خرید بنزین مخلوط نشان ندادند

پتروتحلیل- باتوجه به پیش بینی ها مبنی بر کاهش تقاضای بنزین از طرف واحدهای پالایشی دولتی و افزایش عرضه، احتمال می رود قیمت‌های متیل ترت-بوتیل اتر داخلی چین در این هفته کاهش یابند.

به گزارش «پتروتحلیل»، بر اساس داده‌های ICIS قیمت‌های متیل ترت-بوتیل اتر در بازار نقدی جنوب چین در هفته‌ی منتهی به 4 می نسبت به هفته پیش از آن، با 75 یوآنی (18 دلاری) افزایش به 6200 تا 6400 یوآن در هر تن (ex-tank) رسید.

پالایشگاه های دولتی باتوجه به بالا بودن میزان ذخایرشان در آغاز ماه می تمایلی به خرید بنزین مخلوط نشان ندادند.

تولیدکنندگان بنزین مخلوط نیز به حاشیه رفته و در نتیجه خریدهای محصولات مخلوط را کاهش دادند.

همچنین، با به ثبات رسیدن فعالیت های چندین تولیدکننده پس از اختلالات بوجود آمده در تولید به سبب محدود بودن عرضه خوراک، عرضه متیل ترت-بوتیل اتر نقدی در شمال شرق چین نیز پیدا کند.

تقاضای تهیه‌ی دوباره‌ پس از تعطیلات و بازار بنزین مخلوط مناسب در هفته‌ی گذشته قیمت‌های متیل ترت-بوتیل اتر را افزایش داد.

در هفته گذشته، تقاضا برای پُرکردن مجدد انبارها پس از تعطیلات و وضعیت مناسب بازار بنزین مخلوط باعث بالا رفتن قیمت های متیل ترت-بوتیل اتر شد.

بر اساس داده‌های ICIS قیمت‌های بنزین مخلوط در جنوب چین از 7130 یوآن در هر تن در تاریخ 27 آوریل به 7230 یوآن در هر تن در 4 می افزایش یافت.

چین از تاریخ 29 آوریل تا 1 می در تعطیلات جشن روز کارگر بود.

میانگین میزان تولید در واحدهای پالایشی داخلی در هفته منتهی به 4 می حدود 6/52 درصد بوده و موجودی متیل ترت-بوتیل اتر آن ها همچنان پایین‌تر از سطح مناسب است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار