کد خبر : 40975

در آسیا، رشد مداوم قیمت های نقدی پروپیلن که از 3 هفته گذشته در جریان بوده، همزمان با بهبود تقاضا برای پلی پروپیلن و ادامه مشکلات عرضه آغاز شد

پتروتحلیل- بازار پروپیلن نقدی اروپا از اوایل مارس روندی غالباً صعودی را دنبال کرد در حالیکه بازارهای آسیا و آمریکا نیز سه هفته بعد از اروپا روند مشابهی را داشتند و از آن زمان شاهد رشد بوده اند.

به گزارش «پتروتحلیل»، دلیل افزایش قیمت ها بطور کلی بهبود وضعیت تقاضا و همچنین مشکلات عرضه در بازارهای جهانی بوده است. در اروپا، نگرانی ها در مورد مشکلات عرضه و همینطور تعطیلی از پیش برنامه ریزی شده کارخانه های تولیدکنندگان بزرگ در سرتاسر این منطقه از جمله Total، Dow Chemical و BP قیمت های نقدی را بالا بردند. نرم افزار قیمت ChemOrbis نشان می دهد که قیمت های نقدی پروپیلن با شرایط فروش FD در شمال غرب اروپا، در 8 هفته گذشته بطور متوسط شاهد مجموع افزایش 50 دلاری بوده و به بالاترین میزان قیمت در 2 ماه اخیر رسیده است.

در آسیا، رشد مداوم قیمت های نقدی پروپیلن که از 3 هفته گذشته در جریان بوده، همزمان با بهبود تقاضا برای پلی پروپیلن و ادامه مشکلات عرضه آغاز شد. طبق داده های متوسط هفتگی نرم افزار قیمت ChemOrbis، قیمت های نقدی پروپیلن با شرایط فروش FOB در کره در این مدت مجموع رشد 50 دلاری را تجربه کردند و به بالاترین میزان خود از نیمه دوم فوریه رسیدند.

در ایالات متحده روند صعودی در بازار نقدی پروپیلن که در آن جا نیز از 3 هفته قبل آغاز شده، به پشتوانه تقویت وضعیت تقاضا و همچنین مشکلات تولید، ادامه پیدا کرد. همچنین ایالات متحده منطقه ای بوده است که تا به حال بالاترین رشد قیمتی در آن گزارش شده و طبق داده های نرم افزار قیمت ChemOrbis در حال حاضر قیمت های این محصول شاهد افزایش هفتگی 56 دلاری بوده اند و به بالاترین میزان خود از اواسط مارس رسیده اند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار