کد خبر : 40923

جزییات سومین کنفرانس chemOrbis با موضوع «ریسک‌های تجارت کلان و پاداش‌های پیش روی آن» در شهر غازی عینتاب؛

بخش آخر اجلاس با ارائه‌ای در مورد صنعت پتروشیمی ایران از محمد حیدری راد، رئیس فروش و بازاریابی شرکت TOPCO آغاز شد. آقای راد سخنرانی خود را با توضیحات کلی در مورد وضعیت فعلی بازار پتروشیمی ایران آغاز کرد. او پیشرفت‌های حاصل‌شده در پروژه‌های پتروشیمی در ایران را با دیگران در میان گذاشت

پتروتحلیل-سومین دوره مذاکرات پتروشیمی chemOrbis در روز 5 آوریل 2018، در هتل دیوان شهر غازی عینتاب، با حضور ارزشمند عوامل اصلی اجرایی در بازارهای پتروشیمی و پلیمر برگزار شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، علاوه بر چندین ارائه از معامله‌کنندگان در سراسر جهان، اجلاس، فرصت‌های آشنایی برای شرکت‌کنندگان را با آنتراکت قهوه، ناهار سلف‌سرویس و نوشیدنی فراهم کرد.

این اجلاس با ارائه‌ای با نام «ریسک‌های تجارت کلان و پاداش‌های پیش روی آن» از خانم اوزلم دریجی سنگول، یکی از مؤسسان و مشاور و آموزش‌دهنده شرکت SPINN آغاز شد. خانم سنگول سخنرانی خود را با بررسی دورنمای سیاسی و اقتصادی در سراسر هیئت اجرایی  و نقش قابل‌توجه آن در رشد اقتصادی امسال و سال آینده آغاز کرد. و بعدازآن، بر موقعیت ترکیه در اقتصاد جهانی تمرکز کرد.

ارائه بعدی از آقای بارباروس دمیرچی، ارزیاب و مشاور بازارهای پلاستیک شرکت PAGEV بود، که بر وضعیت فعلی صنعت پلاستیک ترکیه تمرکز کرد. آقای دمیرچی کار خود را با آنالیز روندهای اصلی تأثیرگذار بر بازار محصول نهایی ترکیه در مقیاس جهانی شروع کرد، و اطلاعات ارزشمندی را با شرکت‌کنندگان در میان گذاشت. او اضافه کرد: «بعد از چین، آلمان، آمریکا و ایتالیا؛ ترکیه با سهم 3/6 درصدی، رده پنجم واردکنندگان مواد خام پلاستیک را در سراسر جهان دارد. و در فهرست صادرات، کشور در رتبه 38 قرار دارد.» در ادامه، دمیرچی در مورد فرصت‌ها و چالش‌هایی که محیط سرمایه‌گذاری صنعت پلاستیک ترکیه در بلندمدت را شکل می‌دهند، صحبت کرد.

بعد از وقفه ناهار، آقای استوارت هاردی، مشاور ارشد شرکت NEXANT UK، سخنرانی بانام «بهبود بازارهای پلیمری: پلی اولفین و ورای آن» ارائه داد. آقای هاردی در مورد فعالیت‌هایی که بر بازارهای جهانی پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن غالب می‌آیند، صحبت کرد، و بر روی تأثیرات رقابت درون پلیمری تمرکز کرد.

آقای دیمیتری شاستین از شرکت SIBUR سخنرانی بعدی را با عنوان «دیدگاه تولیدکننده: عوامل رشد در دورنمای جهانی پلی اولفین ها» ارائه داد. آقای شاستین در طی سخنرانی خود بر عوامل اصلی رشد بازارهای جهانی پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن تمرکز کرد. او اشاره کرد: «بازار جهانی پلی‌اتیلن در پاسخ به بهبود صنعتی سازی بازارهای نوظهور به‌طور قابل‌توجهی در حال تغییر است، درحالی‌که بازار پلی‌پروپیلن به روند پویای خود که به دلیل رشد تقاضای مناسب از آسیا، که بیشتر آن از شمال شرقی آسیا و هند می‌باشد، ادامه داد، که انتظار می‌رود این دو بازار درمجموع تا سال 2021، 54 درصد از تقاضای جهانی را تشکیل دهند.»

بخش آخر اجلاس با ارائه‌ای در مورد صنعت پتروشیمی ایران از محمد حیدری راد، رئیس فروش و بازاریابی شرکت  TOPCO آغاز شد. آقای راد سخنرانی خود را با توضیحات کلی در مورد وضعیت فعلی بازار پتروشیمی ایران آغاز کرد. او پیشرفت‌های حاصل‌شده در پروژه‌های پتروشیمی در ایران را با دیگران در میان گذاشت.

مذاکرات با ارائه‌ای از کرت کوروک رئیس شرکت Pentaplast Klockner ترکیه، با عنوان «خلق ارزشی دوچندان در بسته‌بندی پلاستیکی باصلابت» به پایان رسید. کوروک بر اهمیت خلق طراحی‌های جدید در بسته‌بندی با استفاده از تکنولوژی به‌موجب جلوگیری از اتلاف مواد تأکید داشت و در ادامه امر چند مثال خلاقانه از طرح‌های بسته‌بندی ارائه داد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار