کد خبر : 40920

«روسال» در لیست جدید تحریم های آمریکا علیه روسیه قرار گرفت؛

تحریم‌های مذکور از روز جمعه لازم‌الاجرا بوده و این شرکت به منظور حفظ روانی عملیات کارخانه‌های خود ناچار است تقاضای خود برای سود کاستیک را از مبدأ دیگری تأمین کند

پتروتحلیل- شرکت روسال، دومین تولیدکنندۀ بزرگ آلومینای دنیا در لیست جدید تحریم‌های آمریکا علیه روسیه قرار گرفت.

به گزارش «پتروتحلیل»، این شرکت سالانه 500 هزار تن سود کاستیک مایع از تولیدکننده‌های آمریکایی دریافت می‌کند و در کارخانه‌های آلومینای خود در بسیاری از نقاط جهان از جمله اروپا، استرالیا و حوزۀ کارائیب به مصرف می‌رساند.

تحریم‌های مذکور از روز جمعه لازم‌الاجرا بوده و این شرکت به منظور حفظ روانی عملیات کارخانه‌های خود ناچار است تقاضای خود برای سود کاستیک را از مبدأ دیگری تأمین کند. با توجه به تغییرات ساختاری در مجتمع‌های تولید کنندۀ سود کاستیک اروپا و کاهش ظرفیت (به دلیل تعطیل کردن کارخانه‌های سود کاستیک مبتنی بر سلول جیوه‌ای)، تأمین کل تقاضای این کمپانی از مبدأ اروپا دشوار خواهد بود.

این فرصتی مناسب برای شرکت‌های ایرانی خواهد بود تا با توجه به تقاضای ثابت کارخانه‌های آلومینا، در راستای فروش قراردادی سود کاستیک به آن‌ها اقدام کنند. شایان ذکر است ملاحظات محیط زیستی اخیر در آمریکای جنوبی و نیز تعطیلی موقت یکی از کارخانه‌های برزیلی پیش از این تقاضای سود کاستیک تولیدکنندگان آمریکایی را کاهش داده بود و ممکن است این تولیدکنندگان اقدام به فروش محصول در بازارهای مشترک با ایران کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار